573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Sosnowiec - Nasiona Marihuany

Sosnowiec

Może zacznijmy od tego, że Sosnowiec jest miastem stosunkowo młodym. Pierwsze wzmianki na temat tego miasta, datuje się na połowę XVIII wieku. Powstanie Sosnowca było związane z trzecim rozbiorem Polski. Co ciekawe, właśnie w Sosnowcu, zbiegały się granice zaborów. To miejsce przecięcia się granic zazwyczaj nazywano Trójkątem Trzech Cesarzy. Jednak rzeczywistą nazwę miasto Sosnowiec wzięło od rosnących w okolicy borów sosnowych. Nazwa którą miasto posługuje się do dziś została nadana już w 1830 roku.

Jaka jest historia Sosnowca?

Na pewno wiemy tyle, że miasto powstało w 1727 roku. Mówią o tym zapiski z parafii mysłowickiej. Największy i najbardziej dynamiczny rozwój tego miasta datuje się na lata od 1850 do 1880. Ten rozwój bardzo mocno wiązał się z budową Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Jako pierwsza w obecnym Sosnowcu osiedliła się rodzina Diedlów. Razem ze zwiększaniem się zapotrzebowania na siłę roboczą do tego miasta, zaczęło przybywać coraz więcej ludności robotniczej. W 1902 roku Sosnowiec wreszcie otrzymał prawa miejskie. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że trzy lata później doszło tutaj do strajków rewolucyjnych i do utworzenia Republiki Zagłębiowskiej. Zła wiadomość jest taka, że ta republika została błyskawicznie rozbita. W latach od 1918 do 1939 miasto Sosnowiec znalazło się w województwie kieleckich. Natomiast w czasie II wojny światowej zostało przyłączone do III Rzeszy.

Jakie były pierwsze dzielnice w mieście Sosnowiec?

Najstarszą dzielnicą miasta jest Stary Sosnowiec, znajdujący się nad rzeką Brynicą. Na samym początku była to osada młyńska. Następnie usamodzielniła się i w ten sposób podzieliła się na Stary Sosnowiec oraz na Nowy Sosnowiec. Następna dzielnica utworzyła się w XVII wieku. Była to oczywiście bardzo dobrze wszystkim znana Kuźnica. Jej powstanie rozpoczęło się od niewielkiej kuźni. Z czasem przekształciła się ona w osadę przemysłową. Znalazł się w niej szyb Wilhelma oraz fabryka papieru. Natomiast XIX-wieczna Ostra Górka to dzielnica historyczna, w której zlokalizowana była stara kopalnia. Swoją drogą miała ona taką samą nazwę jak dzisiejsza dzielnica Sosnowca. Przy okazji warto tutaj wspomnieć również o kolejnej dzielnicy tej miejscowości o nazwie Pogoń. Jeszcze w XIV wieku była to zwykła wieś. Natomiast w późniejszym czasie zaczęła w niej działać kopalnia Pogonia.

Sosnowiec jest wyjątkowo pięknym miastem i pełnym atrakcji. Tak samo, jak nasz sklep internetowy z nasionami marihuany. Często organizujemy ciekawe promocje. W razie potrzeby pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD