573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Bielsko- Biała - Nasiona Marihuany

Bielsko- Biała nazywana jest małym Wiedniem w Beskidach. Wiele osób ją mija, ale jakoś nie odwiedza. Może pora to wreszcie zmienić.

Ratusz Miejski w Bielsku-Białej

Architektura Bielsko- Białej jest niezwykle podobna do tej występującej w stolicy Austrii. Ta miejscowość jest w niewielkiej odległości od gór i gwarantuje wspaniałe krajobrazy. W Bielsku- Białej zaczyna się kilka szlaków prowadzących w góry. To doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Nie brakuje tutaj ośrodków rekreacyjno- sportowych. Warte uwagi są na przykład trasy Enduro Trails. Są to górskie ścieżki rowerowe> Mają one ponad 9 km długości i 4 stopnie zaawansowania.
Chcielibyśmy Cię zaprosić na spacer po tej miejscowości. Pokażemy Ci te miejsca, które zachwyciły nas nie tylko z uwagi na architekturę, ale również ze względu na tradycję, kulturę, oraz ich historię. Wszystkie te atrakcje możesz na spokojnie zwiedzić w czasie jednodniowego lub weekendowego pobytu w Bielsko- Białej.

Muzeum Historyczne

Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Bielsko- Białej. Jest wręcz oblegane przez spragnionych atrakcji turystów. Muzeum Historyczne znajduje się w Zamku książąt Sułkowskich.
Muzeum Historyczne stało się samodzielnym obiektem w 1963 roku. Zaraz po utworzeniu województwa bielskiego w 1975 roku, przekształcono je w Muzeum Okręgowe w Bielsku-Białej. Od początku 2001 roku było to Muzeum w Bielsku-Białej z siedzibą główną w zamku oraz oddziałami Muzeum Techniki i Włókiennictwa, Willą Juliana Fałata i Domem Tkacza. Pod koniec 2013 roku te obiekty znowu zmieniły nazwy na Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Stara Fabryka, Fałatówka i Dom Tkacza.

Co możesz zobaczyć w tym muzeum?

Wystawa w muzeum zawiera: XIX-wieczną reprezentacyjną klatkę schodową, salę militariów i sztuki myśliwskiej, wystawę sztuki polskiej i europejskiej od XIV do XVII wieku, Salon Muzyczny, Salon biedermeierowski, galerię malarstwa polskiego i europejskiego od XIX do XX wieku, galerię współczesnej sztuki regionu, wystawę prezentującą dzieje zamku, Bielska, Białej i okolic, wystawę etnograficzną, wystawę grafiki przełomu XIX i XX wieku, wystawę malarstwa portretowego od roku 1800 do lat trzydziestych XX wieku, wnętrza z prezentacją pamiątek po rodzinie Sułkowskich i Salę z Rycerzem – Lapidarium. Zamek książąt Sułkowskich to kolejna atrakcja turystyczna, której nie możesz pominąć w Bielsku-Białej.
Zachęcamy Cię też do zajrzenia do naszego sklepu z nasionami marihuany!

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD