573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Bytom - Nasiona Marihuany

Co warto zobaczyć w Bytomiu? To dobre pytanie i my postaramy się znaleźć na nie odpowiedź. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, co zwiedzać w tej miejscowości. Zrobimy sobie w myślach taką małą wycieczkę. Jednak najpierw przedstawimy Ci kilka najważniejszych informacji o Bytomiu.

Co warto wiedzieć o tym mieście?

Bytom jest jednym z najstarszych, największych oraz najbardziej popularnych miast na Górnym Śląsku. Jednocześnie jest to istotny ośrodek gospodarczy, kulturalny oraz administracyjny. Jeżeli chodzi o jego wielkość, to znajduje się on na 23 miejscu w Polsce. Zamieszkuje w Bytomiu na całe ponad 160 tysięcy osób. Natomiast powierzchnia tej miejscowości to około 70 kilometrów kwadratowych. Przez Bytom przepływa mała rzeczka o nazwie Bytomka. Ładnie, prawda? Oczywiście poza niewielką rzeczką, Bytom ma jeszcze bardzo dużo do zaoferowania.

Co działo się dalej z Bytomiem?

Po raz pierwszy nazwa Bytom pojawiła się na mapach w 1105 roku. Gród obronny na Wzgórzu Małgorzaty to dzieło króla Bolesława Chrobrego. Natomiast w 1254 roku Bytom otrzymał prawa miejskie. Musisz wiedzieć również o tym, że w XIII wieku była to siedziba książąt piastowskich i stolica Księstwa Bytomskiego. Piastowie byli jej władcami aż do 1532 roku. Natomiast w późniejszych czasach pojawili się Hohenzollernowie. Jeszcze później byli Donnesmarckowie. Ci ostatni, jak pewnie sam możesz się domyślić, to ród niemieckojęzyczny. Dlatego pewnie nie zaskoczy Cię specjalnie informacja, że od połowy XVIII wieku do 1945 roku Bytom oficjalnie należał do Niemiec. Mimo że przez cały czas aktywnie działali w nim Polacy. Dbali oni o zachowanie własnej kultury. Natomiast w latach międzywojennych Bytom był jedynym miastem w Niemczech, w którym występowało polskie gimnazjum. Ta miejscowość ponownie stała się częścią Polski po II wojnie światowej.

Jakie są przemysł i przyroda w tym mieście?

Tak samo jak w wielu innych częściach Górnego Śląska obszar ten został zdominowany przez przemysł górniczy i hutniczy. Występujące na jego terenie fabryki zapewniały mieszkańcom stałe zatrudnienie i pieniądze. Jednak jak wiadomo również w bardzo dużym stopniu niszczyły środowisko naturalne. Dzisiaj o wiele więcej mówi się o ekologii. Bytom jest jednym z tych miast, które w największym stopniu są narażone na tąpnięcia górnicze. One natomiast mogą prowadzić do lokalnych trzęsień ziemi. Jeżeli się ich nie boisz, to koniecznie odwiedź nasz sklep z nasionami marihuany w Bytomiu! Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz duży wybór nasion.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD