573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Katowice - Nasiona Marihuany

Katowice

Co możesz zwiedzić w Katowicach? Jakie w tym mieście są atrakcje turystyczne i ciekawe zabytki? Nie można tutaj ukrywać, że w ogólnej świadomości Śląsk jest bardzo mocno związany z górnictwem. To się zgadza i jednocześnie wyjątkowo powoli się zmienia. To prawda, że w województwie śląskim znajduje się naprawdę bardzo dużo zabytków przemysłowych, ale klimat miasta Katowice tworzą też inne elementy. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, o najlepiej jest zobaczyć Katowice na własne oczy. Jeżeli obecnie z różnych powodów, nie możesz tego zrobić, to zachęcamy Cię chociaż do przeczytania tego krótkiego artykułu. Będziesz dzięki niemu dobrze wiedział, co warto zwiedzić.

Jaka jest historia Katowic?

Aktualnie nie da się już ocenić, stąd wzięła się nazwa Katowice. Zgodnie z jedną z często przytaczanych koncepcji jest to termin odprzezwiskowy. Mógł być związany z którymś z pierwszych osadników. Jest jeszcze inna teoria. Wspomina ona o tym, że nazwa Katowice wywodzi się od kąta. Kiedyś były to Kątowice, a dzisiaj są to Katowice. A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Jak rozwijały się Katowice?

Przez bardzo długi czas na tym terenie funkcjonowały małe osady, które należały przede wszystkim do chłopów i do rzemieślników. Warto tutaj również wspomnieć o dawnych dobrach klasztornych oraz o bardzo dobrze działających kuźniach. W XVI wieku pojawiła się na mapie nowa wieś. Nazwano ją oczywiście Katowicami. Jednak do połowy XIX wieku nic nie świadczyło o tym, że ta mikroskopijna wioska kiedyś stanie się całkiem potężnym miastem.

Punktem zwrotnym w dziejach Katowic było doprowadzenie linii kolejowej. Już po kilkunastu latach Katowice otrzymały prawa miejskie i zostały miastem powiatowym. Ten dynamiczny rozwój być związany z przeważającym na tym obszarze przemysłem górniczym i hutniczym. Tak zresztą pozostało do dzisiaj. Bardzo szybko rozwijające się miasto nie pozbyło się jednak problemów na tle społecznym i etnicznym. Zresztą do dzisiaj można zauważyć jeszcze ich echa.

Co z dalszymi losami tego miasta?

Po pierwszej wojnie światowej w wyniku plebiscytu okręg katowicki miał stać się częścią Niemiec. Za sprawą powstań śląskich miasto zaczęło znajdować się w granicach II RP. Katowice stały się oczywiście stolicą województwa śląskiego. Katowice i cały okręg miały naprawdę całkiem sporą autonomię. W ten sposób powstawały nowe budynki użyteczności publicznej oraz zupełnie nowe obiekty kulturowe. Ten piękny rozwój Katowic zaburzył, jak można się było spodziewać wybuch II wojny światowej. Po wkroczeniu Wehrmachtu zaczęły się prześladowania Polaków.
Zachęcamy do zajrzenia do naszego sklepu z nasionami marihuany w Katowicach.