573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Częstochowa - Nasiona Marihuany

Częstochowa

Częstochowa znajduje się w północnej części województwa śląskiego, w malowniczym paśmie wzgórz wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jeszcze dokładniej mówiąc przy drodze E 75 prowadzącej z Katowic do Warszawy.

Z czego w największym stopniu słynie Częstochowa?

W zachodniej części Częstochowy znajduje się dominujący nad miejscowością kompleks zabudowań sakralnych. Jest otoczony wałami. Te wały z pewnością bardzo dobrze kojarzysz, ponieważ jest to po prostu Jasna Góra. To właśnie ten zabytek stanowi o porażającej popularności tego miejsca. Jest to znany na całym świecie, a przynajmniej w Europie, zabytek kultu Maryjnego. Powoduje on, że każdego roku do Częstochowy przyjeżdżają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale z całego świata. Ta miejscowość była częstym miejscem odwiedzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

Co jeszcze wyróżnia to miasto?

Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja, która przyciąga mnóstwo turystów do Częstochowy. Ta miejscowość jest doskonałą bazą wypadową na szlaki jurajskie. Znajduje się na nich naprawdę mnóstwo warowni, ostańców skalnych, jaskiń. W ogóle przyroda w tej okolicy jest po prostu przepiękna i trudno jest o niej nie wspomnieć chociaż paru słów. Dodamy tutaj jeszcze, że każdy, kto chociaż raz w życiu przyjechał do Częstochowy bez wątpienia będzie do niej wracał w kolejnych latach.

Jakie są zabytki w Częstochowie?

Z pewnością pierwszy warty uwagi zabytek w tej miejscowości to Sanktuarium i Klasztor Paulinów na Jasnej Górze. Początki tego słynnego klasztoru to XIV wieku. Od początku klasztor na Jasnej Górze należał do zakonu Paulinów. Ten zakon otrzymał klasztor na Jasnej Górze od księcia Władysława Opolczyka. Na samym początku był to kościół parafialny Najświętszej Marii Panny. Cały zespół architektoniczny był budowany aż przez pięć wieków. Właśnie dzięki temu powstał niezwykle wartościowy i zwarty kompleks klasztorny. Opowiada on bardzo wiele o wcześniejszej historii Polski. Bez wątpienia przy tym zabytku w Częstochowie najważniejszy jest wymiar religijny.

Natomiast najcenniejszym miejscem, do którego każdego roku przybywają turyści i pielgrzymi, jest Kaplica Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Wiele osób do dzisiaj mocno wierzy w to, że ten obraz jest w stanie działać cuda. Właśnie to powoduje, że przybywają się przy nim pomodlić osoby chore albo ich bliscy. Obraz znajduje się na barokowym, hebanowym ołtarzu.

Przy okazji pobytu w Częstochowie zachęcamy do zajrzenia do naszego sklepu internetowego z nasionami marihuany.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD