573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Ruda Śląska - Nasiona Marihuany

Ruda Śląska jest jednym z większych miast znajdujących się na Górnym Śląsku. Dokładniej mówiąc, w centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ten ośrodek funkcjonuje już od 1959 roku. Ruda Śląska powstała przez połączenie miast Ruda i Nowy Bytom.

Podział administracyjny Rudy Śląskiej

Aktualnie w tej miejscowości znajduje się aż 11 dzielnic. Są to między innymi: Ruda, Chebzie, Nowy Bytom, Wirek, Halemba, Kochłowice i najmłodsza Czarny Las. Każda z wymienionych tutaj dzielnic w dawnych czasach rozwijała się jak samodzielna miejscowość. Właśnie z tego powodu nie ma między nimi zbyt znających zależności. Centrum administracyjnym Rudy Śląskiej jest Nowy Bytom. Tutaj znajduje się Urząd Miasta i najbardziej liczące się instytucje publiczne.

Średniowieczne miasto

Chociaż Ruda Śląska jest stosunkowo nową miejscowością, to kilka spośród jej dzielnic wywodzi się jeszcze ze średniowiecza. Ruda powstała już w XIII wieku. Natomiast pozostałe miejscowości, które dzisiaj należą do Rudy Śląskiej, mają średniowieczny rodowód. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim takie dzielnice, jak: Kochłowice, Orzegów, Bielszowice i Halemba.

Zabytki w Rudzie Śląskiej

Kościół Świętego Pawła Apostoła znajdujący się na Placu Jana Pawła II. W dzielnicy Nowy Bytom jest interesujący kościół wybudowany w 1912 roku. Jest to wspaniała, neoromańska bazylika z masywną wieżą. Plac Jana Pawła II jest jednocześnie uważany za Rynek w Rudzie Śląskiej.
Kolejny nie do przeoczenia zabytek to Osiedle Kaufhaus, przy ulicy Niedurnego. Jest to zabytkowe osiedle robotnicze. Pochodzi z 1880 roku. Tak samo, jak poprzednia atrakcja turystyczna znajduje się ono w dzielnicy Nowy Bytom. Zostało stworzone specjalnie dla pracowników huty „Pokój”. W centrum tego osiedla znajduje się gigantyczny dom handlowy. Jego nazwa to Kaufhaus. Właśnie stąd wzięła się nazwa osiedla.
Następny zabytek warty Twojej uwagi to Kościół Św. Michała Archanioła, przy ulicy Królowej Jadwigi. Świątynia znajduje się w dzielnicy Orzegów. Wybudowano ją w latach 1894-95. Natomiast w latach 1911-12 została rozbudowana.

Co jeszcze musisz zwiedzić?

Bez wątpienia Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, przy ulicy Piłsudskiego 1. Kościół pochodzi z 1806 roku. Jest to budowla późnobarokowa i murowana. Znajduje się w miejscu wcześniejszego drewnianego kościoła z 1670 roku. Niektóre elementy jego wyposażenia przetrwały do dzisiaj. Natomiast obiektem kultu jest Grota Lourdzka. W Rudzie Śląskiej mamy również znakomity sklep z nasionami marihuany.

 

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD