573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Gliwice - Nasiona Marihuany

Gliwice

Gliwice zdecydowanie słyną z zabytków, mnóstwa zieleni oraz z niezapomnianej muzyki. Ta miejscowość znajduje się części Metropolii Silesia. Jest jednym z najważniejszych miast poza Katowicami, w województwie śląskim. Może się poszczycić naprawdę bogatą historią. Wszystko zaczęło się w 1276 roku. Właśnie wtedy książę Władysław Opolski nadał prawa miejskie osadzie znajdującej się nad rzeką Kłodnicą. Obecnie Gliwice są bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem kulturalnym oraz akademickim. Stanowią one również siedzibę Politechniki Śląskiej.

Od czego zacząć zwiedzanie Gliwic?

Jeżeli jesteś osobą, która kompletnie nie zna województwa śląskiego, to polecamy Ci przede wszystkim gliwicką starówkę. Pewnie myślisz o Śląsku jako części Polski pełnej przemysłu, kopalnianych szybów, kominów hutniczych. To już się zmieniło. Dla jednym na szczęście, a dla drugich niestety. Na starówce w Gliwicach znajdują się naprawdę barwne kamienice. Niektóre z nich przetrwały tutaj jeszcze od czasów średniowiecza i mają przepiękne krużganki. Jak możesz się pewnie domyślić, kamienice otaczają Rynek w Gliwicach. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że pośrodku Rynku jest Ratusz oraz czynna fontanna z Neptunem.

Gliwice – Zamek i zabytkowe organy

Stare Miasto w Gliwicach było w dawnych czasach otoczone przez mury obronne. Natomiast częścią systemu fortyfikacyjnego był wzniesiony w XV wieku zamek. U schyłku XVI wieku miasto Gliwice odkupiło go od osób prywatnych. Na początku po tym odkupieniu w zamku był arsenał. Później, co często się zdarzało w polskiej historii, zamieniono go na więzienie. Obecnie znajduje się w nim muzeum historyczne. Dokładniej jest to Muzeum w Gliwicach. Znajduje się w nim bardzo wiele zabytkowych obiektów.

Nad kamieniczkami na Starym Mieście dominują liczne świątynie. Najważniejszą wśród nich jest katedra świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jej budowa została ukończona dopiero w 1900 roku. Zalicza się ją do najwybitniejszych budowli sakralnych w stylu neogotyckim na Śląsku. Co więcej, ten budynek może się poszczycić wyjątkowym prospektem organowym. Są to najlepsze organy w województwie śląskim. Wykonała je firma Rieger-Mocker. Jako turysta lub mieszkaniec Gliwic możesz przyjść do tej świątyni na jeden z licznych recitali lub koncertów.

Przy okazji, gdy już będziesz w Gliwicach to serdecznie zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu. Specjalizujemy się w sprzedawaniu nasion marihuany. Jednak robimy to wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Cały czas zwiększamy nasz asortyment.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD