573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Małopolskie - Nasiona Marihuany

Małopolskie

Województwo małopolskie jest wyjątkowo bogate w atrakcje turystyczne różnego rodzaju. Turystów przyciągają przede wszystkim Tatry oraz Kraków, który jest uważany za stolicę regionu. W tym województwie znajdują się górskie kurorty i bardzo wiele uzdrowisk. Tutaj jest aż sześć parków narodowych. Najwięcej w całej Polsce. Możemy wśród nich wymienić następujące parki: Tatrzański, Pieniński, Ojcowski, Babiogórski, Gorczański i Magurski. W dodatku w województwie małopolskim jest aż pięć zespołów obiektów wpisanych na listę UNESCO. Są to: Stare Miasto w Krakowie, zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz-Birkenau (niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady), Kalwaria Zebrzydowska oraz drewniane kościoły południowej Polski.

Położenie geograficzne

Województwo małopolskie leży w południowej Polsce. Od południa graniczy ze Słowacją. Natomiast po stronie polskiej aż z trzema województwami: śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Stolica województwa małopolskiego to oczywiście Kraków. Województwo małopolskie zajmuje obszar o powierzchni prawie 15 200 km². Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów. Jest też ciekawy, jeżeli chodzi o kulturę i przyrodę.

Województwo małopolskie jest wyjątkowe i niezwykłe

Na pewno tym, co wyróżnia to województwo jest hejnał z wieży Mariackiej w Krakowie. Jest tutaj piękny Dunajem. Uwagę zwracają też zabytkowe chałupy, dworki, świątynie, solne rzeźby w kopalnianych czeluściach i Tatry. Warto również spróbować wyśmienitych potraw i regionalnego wina.

Piękno zaklęte w Tatrach

Pewnie się nie pomylimy, jeżeli stwierdzimy, że Tatry są najpopularniejszymi górami w całej Polsce. Turystów do województwa małopolskiego przyciągają przede wszystkim Giewont i Morskie Oko. Oba te miejsca są uznawane za magiczne na mapie Małopolski. Ta część Polski to również strofy Przerwy-Tetmajera, oraz arcydzieła Szymanowskiego i Kilara. Nie można tutaj nie wspomnieć również o Zakopanem, które oczarowało wiele osób do tego stopnia, że wracają wielokrotnie w ciągu roku. Ta niewielka, górska miejscowość jest szczególnie oblegana w okresie świątecznym (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester) oraz wakacyjnym. Mimo prawdziwych tłumów turystów ta miejscowość nadal nie straciła swojego uroku. Chce się tutaj wracać i pokazywać ją kolejnym pokoleniom.

Sprawdź też inne województwa w których kupisz pestki marihuany