573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Chrzanów - Nasiona Marihuany

Chrzanów to miasto w Polsce. Leży w województwie małopolskim, a dokładniej w powiecie chrzanowskim. Jest siedzibą władz powiatu chrzanowskiego oraz gminy miejsko- wiejskiej Chrzanów.

Jakie jest położenie tego miasta?

Może nawet o tym nie wiesz, ale Chrzanów znajduje się nad rzeką Chechło. Jest to lewy dopływ Wisły. Chrzanów leży w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Ta miejscowość jest również częścią Krakowskiego Okręgu Przemysłowego.

Jakie jest jego ukształtowanie terenu?

Chrzanów otaczają bory sosnowe i buczyny karpackie. Natomiast tereny na północ, na wschód oraz na południe są podmokłe. Na samym brzegu potoku Chechło są zbiorowiska leśne o specyfice olsu. Natomiast w niektórych miejscach można podziwiać las łęgowy. W lasach i na łąkach w okolicy Chrzanowa występują przede wszystkim sarny, jelenie, daniele, dziki, łosie, bobry oraz wydry.

Klimat w Chrzanowie

Chrzanów jest położony w strefie klimatu przejściowego. Natomiast średnia temperatura roczna to tylko 7 stopni Celsjusza. Najcieplej się tutaj w lipcu, więc jeżeli nie znosisz upałów, to odradzamy Ci wtedy zwiedzanie Chrzanowa. Najzimniej jest w styczniu. To nie jest z kolei dobry miesiąc na zwiedzanie dla zmarzluchów. Natomiast, jeżeli chodzi o opady, to lepiej unikać okresu od maja do sierpnia, bo niestety możesz mieć zepsuty cały urlop.

Podział administracyjny miasta

Chrzanów pod względem administracyjnym dzieli się na dziesięć jednostek pomocniczych. Możemy tutaj z powodzeniem wymienić następujące osiedla: Borowiec, Kąty, Kościelec, Osiedle Młodości (potocznie: Południe), Osiedle Niepodległości (potocznie: Trzebińska), Osiedle Północ-Tysiąclecie, Osiedle Rospontowa, Stara Huta, Stella oraz Osiedle Śródmieście.

Kąty, Stara Huta, Borowiec i Kościelec to typowo willowe części miasta. W pozostałych dzielnicach dominuje budownictwo wielorodzinne. W gminie Chrzanów jest również sześć sołectw: Balin, Luszowice, Okradziejówka, Płaza, Pogorzyce i Źrebce.

Demografia w Chrzanowie kiedyś i dzisiaj

Miasto Chrzanów to siedziba miejsko- wiejskiej gminy Chrzanów. W mieście mieszka osiemdziesiąt procent mieszkańców gminy. Zgodnie z ustną tradycją od XIII wieku Chrzanów i okolice były zamieszkiwane przez ludność napływową. Mieszkańcy zajmowali się przede wszystkim pasterstwem i hodowlą bydła.

Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz wybrać się do Chrzanowa, to zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu. Mamy bardzo szeroki wybór nasion marihuany. Chętnie doradzimy, a może nawet uda Ci się załapać na jakąś promocję?

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD