573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Kraków - Nasiona Marihuany

Wśród bardzo wielu zabytków w Krakowie znajdują się takie, które wszyscy odwiedzający to miasto, po prostu muszą zobaczyć. Jeżeli zastanawiasz się właśnie, które to mogą być miejsca, to znajdziesz poniżej listę najważniejszych z nich.

Rynek Główny w Krakowie

Jednym z najważniejszych zabytków Krakowa i jednocześnie jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie, to Rynek Główny. Jego wielkość i granice mieszczą się w kwadracie o boku 200 metrów. Te granice zostały wytyczone w czasie lokacji miasta w 1257 roku. Na Rynku Głównym jest bardzo wiele samodzielnych obiektów, które po prostu musisz zobaczyć.

Kościół Mariacki

Jest to jeden z najpiękniejszych kościołów w stylu gotyckim w Polsce. W jego wnętrzu znajdują się bezcenne skarby. Najbardziej znanym jego elementem jest ołtarz stworzony przez Wita Stwosza. Ołtarz zrobiono z liczącego ponad tysiąc lat drewna dębowego. Jest to największy tego rodzaju obiekt zabytkowy w Polsce.

Następnym niezwykle istotnym elementem w tym kościele się wspaniałe witraże. Znajdują się one oczywiście w prezbiterium oraz nad organami głównymi. Są to witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehofera. Trzecią wyjątkowo ciekawie ozdobioną częścią Kościoła Mariackiego są sklepienia krzyżowo-żebrowe znajdujące się ponad nawami kościoła.

Sukiennice

Handlowy charakter Sukiennic zachował się do dzisiaj. Sukiennice powstały razem z lokacją miasta Krakowa w 1257 roku. Znajdują się w samym centrum Rynku Głównego i są jedną z największych atrakcji dla turystów. Na pierwszym piętrze Sukiennic są wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX w.

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu to siedziba polskich królów i władców. Jednocześnie jest to pierwszy zabytek, który w nierozerwalny sposób łączy się z pierwszą stolicą Polski, czyli właśnie z Krakowem. Znajduje się on na Wzgórzu Wawelskim. Zamek Królewski na Wawelu nosi ślady osadnictwa słowiańskiego z VII wieku. Za czasów Jagiellonów zamieniono tę budowlę w stylu gotyckim we wspaniały, renesansowy zamek.

Na sam koniec, warto jeszcze wspomnieć tylko o tym, że Zamek Królewski na Wawelu znajduje się obecnie na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Nie mogło go również zabraknąć na naszej liście obowiązkowych zabytków do zwiedzenia w Krakowie.

Jeżeli będziesz już w Krakowie, to serdecznie zachęcamy Cię również do zajrzenia do naszego sklepu. Zajmujemy się sprzedażą nasion marihuany dla kolekcjonerów. Oferujemy ich duży wybór i atrakcyjne ceny. W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD