573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Kujawsko-Pomorskie - Nasiona Marihuany

Kujawsko-Pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie jest pełne zabytków prasłowiańskich. Nie brakuje tutaj również sławnych na całą Polskę uzdrowisk i atrakcji przyrodniczych. W województwie kujawsko-pomorskim znajduje się również bardzo sławny zabytek architektury gotyckiej. A w zasadzie nie jeden zabytek, a całe miasto wybudowane w tym stylu. Mamy tutaj oczywiście na myśli pewnie bardzo dobrze Ci znany Toruń. Jego starówka razem z ratuszem z XIV wieku, kamieniczkami oraz elementami murów zamkowych dostała na się szlachetną listę UNESCO. Naprawdę województwo kujawsko-pomorskie ma się czym pochwalić.

To województwo znajduje się w północno-centralnej Polsce. Graniczy z pięcioma innymi województwami. Mówiąc dokładniej z: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim oraz wielkopolskim. Województwo kujawsko-pomorskie ma aż dwie stolice. Są to Toruń oraz Bydgoszcz. Województwo kujawsko-pomorskie ma obszar aż 17 972 km².

Jakie miejsca warto zobaczyć w województwie kujawsko-pomorskim?

Chociaż bez wątpienia turystyczną stolicą województwa kujawsko-pomorskiego jest Toruń, to Mikołaj Kopernik, nie jest jego jedyną atrakcją. Zdecydowanie województwo kujawsko-pomorskie ma ich do odkrycia o wiele, wiele więcej. W tym województwie zachęcamy Cię do zwiedzenia między innymi krzyżackich zamków i innych zabytków w stylu gotyckim. Ciekawymi miejscami w tym regionie są również skanseny i parki etnograficzne w Kłóbce, Wielkiej Nieszawce czy Toruniu. Natomiast na nizinach jest pełno uzdrowisk. Słyną z nich takie miasta jak: Inowrocław, Ciechocinek, czy Wieniec Zdrój. Słyną one również z pokładów minerałów oraz wód termalnych. W Szafarni warto jest posłuchać ludowych mazurków. Ich twórcą jest oczywiście znany na całym świecie Fryderyk Chopin. Zawsze fascynował go tutejszy folklor.

Sprawdź też inne województwa w których kupisz pestki marihuany