573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Oświęcim - Nasiona Marihuany

Oświęcim liczy sobie obecnie około 38 000 mieszkańców. To miasto znajduje się w zachodniej części województwa małopolskiego, zaraz przy ujściu rzeki Soły do Wisły. Oświęcim jest zaliczany do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w naszym kraju. Warto tutaj tylko jeszcze dodać, że Oświęcim liczy sobie ponad osiemset lat. Mimo bardzo bogatej przeszłości to miasto kojarzy się przede wszystkim z okresem II wojny światowej. To właśnie wtedy na jego obszarze był obóz koncentracyjny w Auschwitz. Osoby, które zwiedzają dzisiaj ten obóz koncentracyjny pewnie nie mają nawet świadomości, że to miasto jest również pełne innych atrakcji. Równie interesujących.

Nie tylko obóz koncentracyjny

Oświęcim jest naprawdę ładnym miastem. Zyskuje jednak dopiero przy bliższym poznaniu. Może Ciebie również odstrasza wizja obozu koncentracyjnego i jego mrocznej przeszłości. Jednak warto się do tego miasta przekonać i przyjechać do niego również dla innych miejsc i rozrywek. Chociaż pobyt w obozie koncentracyjnym naprawdę trudno jest nazwać rozrywką. Napiszemy zaraz parę słów o atrakcjach dla turystów. A może nawet na co dzień mieszkasz w tym mieście i również ich nie znasz? Tak, czy inaczej, serdecznie zachęcamy do dalszej lektury. Uważamy, że Oświęcim jest interesującym miejscem nawet teraz w sezonie zimowym. Może nawet zdecydujesz się na to, żeby przyjechać tutaj na święta Bożego Narodzenia. Na pewno jest to o wiele mniej popularny kierunek i ciekawszy niż Zakopane, czy Kraków. Mniej ludzi to spokojniejsze zwiedzanie miasta.

Wieża obronna w Oświęcimiu

Musisz wiedzieć o tym, że wieża obronna jest najstarszą zachowaną budowlą w tej miejscowości. Początku tej wieży sięgają aż XIII wieku. Wzniesiono ją na planie kwadratu o długości boku około 10 metrów. Natomiast grubość ścian u podstawy to około 4 metry. Wieża obronna w Oświęcimiu znajduje się na niewielkim wzgórzu, zaraz nad przepływającą pod nią rzeką Sołą. Wieża w stylu gotyckim jest jedną z najstarszych budowli ceglanych w województwie małopolskim. Jest to jednocześnie najwyższy zachowany do dzisiaj mur gotycki znajdujący się na południu Polski. Czy już nabrałeś ochoty na to, żeby go zobaczyć? Mamy szczerą nadzieję, że tak.

Na pewno polecamy Ci obejrzenie tej wieży obronnej w Oświęcimiu, jeżeli jesteś wielbicielem przepięknych panoram. Dzięki niej możesz z góry podziwiać całą miejscowość oraz jej najbliższe okolice.

Jeżeli będziesz już w Oświęcimiu, to zachęcamy Cię również serdecznie do tego, abyś odwiedził nasz sklep w tej miejscowości. Sprzedajemy bardzo wiele rozmaitych gatunków nasion marihuany. Oczywiście wyłącznie w celach kolekcjonerskich.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD