573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Dolnośląskie - Nasiona Marihuany

Województwo dolnośląskie znajduje się w południowo-zachodniej części Polski. Jeżeli chodzi o jego wielkość, to województwo dolnośląskie jest siódmym w Polsce. Jego ogólna powierzchnia to aż 19 948 km2. Województwo dolnośląskie graniczy z trzema województwami. Są to: województwo opolskie, lubuskie i wielkopolskie.

Skład województwa dolnośląskiego

W skład województwa dolnośląskiego wchodzi dwadzieścia sześć powiatów, trzy miasta na prawach powiatu oraz sto sześćdziesiąt dziewięć gmin.

Województwo o wysokim wskaźniku urbanizacji

Bardzo specyficzną cechą województwa dolnośląskiego jest wyjątkowo wysoki wskaźnik urbanizacji. Zgodnie ze statystykami aż siedemdziesiąt procent mieszkańców województwa dolnośląskiego mieszka w miastach. To znaczy w aglomeracji miejskiej.

Wysoki wskaźnik gęstości zaludnienia

Warto wspomnieć również o tym, że województwo dolnośląskie wyróżnia się bardzo wysokim wskaźnikiem gęstości zaludnienia. Na jego obszarze zamieszkuje mniej więcej trzy miliony mieszkańców. W praktyce jest to 146 osób na km 2.

Największe aglomeracje w województwie dolnośląskim

Bez wątpienia największą aglomeracją w województwie dolnośląskim jest Wrocław. Stanowi on oczywiście stolicę tego województwa. Wrocław jest finansowym, kulturalnym, przemysłowym oraz akademickim centrum regionu.
Kolejnym bardzo interesującym miastem w województwie dolnośląskim jest Wałbrzych. To kolejne pod względem wielkości miasto na Dolnym Śląsku. Aż do 1998 roku było znane przede wszystkim z kopalni. Wydobywano w nich węgiel kamienny. Dzisiaj Wałbrzych jest miejscem, które przyciąga mnóstwo inwestorów zza granicy. Nie możemy tutaj również zapomnieć o kolejnej perełce na mapie województwa dolnośląskiego, jaką jest Legnica. To właśnie w tej miejscowości bardzo dynamicznie rozwija się przemysł miedziowy. Następnym równie ważnym miastem na naszej rozbudowanej liście jest Jelenia Góra. Znajduje się ona oczywiście u podnóża Karkonoszy. Miejscowość ta z uwagi na bardzo dobrą lokalizację i otaczające ją tereny, bardzo dużo pieniędzy przeznacza przede wszystkim na turystykę, hotelarstwo oraz gastronomię. W Jeleniej Górze na bardzo wysokim poziomie stoi również przemysł farmaceutyczny, szklarski i papierniczy.

Sprawdź też inne województwa w których kupisz pestki marihuany