Zastanawiasz się na tym, co możesz zobaczyć w województwie zachodniopomorskim? Mamy dla Ciebie kilka naprawdę interesujących propozycji. Szczególnie jeżeli nigdy w życiu nie byłeś jeszcze w tym województwie.
Wiadomo, że w tym konkretnym województwie w największym stopniu oblegane są plaże. Jednak poza nimi nie brakuje również innych mniej znanych, ale za to tajemniczych i interesujących miejscówek. Zachęcamy Cię do wybrania się razem z nami na wycieczkę po województwie zachodniopomorskim. Przedstawimy Ci te mniej i bardziej znane atrakcje turystyczne.
Templariusze już od samego początku byli niezwykle tajemniczy. Prawie jak Zorro. Może o tym nie wiesz, ale to właśnie od nich zaczęło się stosowanie antybiotyków. W dodatku, mieli własne banki. Dlatego mogli wystawiać czeki podróżne i…udzielać pożyczek królom. Jednym słowem niezwykle im się powodziło. Udało im się nawet stworzyć niezwykle silne państwo. Mieli nawet swój własny system prawny, do którego nikt im się nie mógł wtrącać. Templariusze byli porozrzucani po całej Europie.
Porozumiewali się ze sobą przy wykorzystaniu swoich tajemniczych szyfrach. O tych ostatnich powstawały nawet książki. Zresztą o samych templariuszach również. W województwie zachodniopomorskim znajduje się Kaplica Templariuszy w Chwarszczanach. Musisz ją zobaczyć, jeżeli tak samo, jak nas interesuje Cię ich historia. Ta kaplica bardzo dobrze oddaje klimat Templariuszy i ich do dzisiaj nieodkrytych tajemnic. Mamy już jedną atrakcję turystyczną w województwie zachodniopomorskim. Co będzie następne na naszej liście? Żebyś nie musiał daleko jeździć, to zaproponujemy Ci…
Templariusze, czyli bracia Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona do dziś powodują, że wyobraźnia każdego odkrywcy zaczyna pracować szybciej. Ich kaplica w Chwarszczanach to jeden z najbardziej wartościowych zabytków. Ma dosyć surowy wygląd. Jednak nie powinno to być dla Ciebie odstraszające, bo jej historia wszystko rekompensuje. Musimy tutaj wspomnieć o tym, że Chwarszczany należały do 1312 roku do zakonu Templariuszy. Mieli tu swoją komandorię. W późniejszym okresie ich dobra przejęli joannici.