573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Wałbrzych - Nasiona Marihuany

Czy Wałbrzych to dobre miejsce do zwiedzenia przez weekend? Podpowiemy Ci tak na szybko, co powinieneś koniecznie zwiedzić w tym pięknym, chociaż mało znanym mieście.

Dlaczego warto odwiedzić Wałbrzych?

Wałbrzych jest drugim co do liczby mieszkańców miastem w województwie dolnośląskim. Jest to jednocześnie jedno z najmniej znanych miast. Obecnie bardzo wiele osób wierzy w to, że właśnie w Wałbrzychu odkryto ten bardzo sławny ,,złoty pociąg”. Poza poszukiwaczami skarbów Wałbrzych przyciąga do siebie rzesze turystów. Na pewno musisz tutaj zwrócić szczególną uwagę na malownicze położenie miasta w kotlinie. Jest ona otoczona przez porośnięte lasami Góry Wałbrzyskie. Położenie miasta bardzo ładnie komponuje się z niemiecką nazwą miasta. oznacza ona po prostu ,,leśny gród”. Musimy przyznać, że bardzo ładnie. Większość turystów odwiedza Wałbrzych specjalnie po to, żeby zobaczyć sławny Zamek Książ. Jednak wiele osób też decyduje się zostać tutaj na weekend. Nie ma w tym naprawdę niczego dziwnego, ponieważ Wałbrzych z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszym miastem. Zastanawiasz się może, co jeszcze poza Zamkiem Książ, można w nim zobaczyć? Już spieszymy z szybką poradą krajoznawczą.

Plac Magistracki i ratusz

Historia Wałbrzycha zaczęła się we wczesnym średniowieczu. Wszystko rozpoczęło się od powstania leśnej osady słowiańskiej. Następnie została ona przekształcona w niewielki gród obronny. Prawa miejskie Wałbrzych otrzymał około 1400 roku. Natomiast pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1426 roku. Chciałoby się powiedzieć, że dopiero. nie możemy tutaj jednak zapomnieć o kilku mniej lub bardziej przydatnych ciekawostkach. Do 1808 roku Wałbrzych był w rękach prywatnych. Należał kolejno do rodów Schaffgotschów, Czettritzów i Hochbergów.

Co działo się dalej?

Bardzo szybki rozwój Wałbrzycha szacuje się na przełom XIX i XX wieku. Z tego okresu też przetrwały największe ilości zabudowy. Dużo zabytkowych budynków znajdziesz między innymi przy ulicy Juliusza Słowackiego. Dodamy tutaj jeszcze dla porządku, że jest to najważniejsza ulica na Starym Mieście w Wałbrzychu. Poza kamienicami powinieneś zwrócić uwagę również na dwa gmachy sądu rejonowego, w szczególności ten, który przypomina pałac. Znajduje się on pod numerem 11.

Czego jeszcze nie możesz przegapić w Wałbrzychu? Przede wszystkim naszego sklepu z nasionami marihuany. Działamy zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Możesz u nas zamówić bardzo wiele rodzajów nasion. Serdecznie zachęcamy do robienia udanych zakupów!

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD