573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Legnica - Nasiona Marihuany

Co powinieneś zobaczyć w Legnicy i w jej okolicach? Tutaj naprawdę jest kilka pięknych miejsc, które po prostu musisz zwiedzić. Wiemy doskonale o tym, że Dolny Śląsk kojarzy się przede wszystkim z zamkami i z pałacami. Jednak nie jest to wszystko, co ma Ci on do zaoferowania. W województwie dolnośląskim jest również mnóstwo miast z bardzo ciekawą historią. Nie brakuje tutaj również zabytków w całkiem dobrym stanie. Poza atrakcjami typowo historycznymi, polecamy Ci po prostu wybranie się na długi spacer po okolicy. W Legnicy jest naprawdę zachwycająca przyroda. To doskonałe miejsce na weekend lub na dłuższy pobyt. Podpowiemy, gdy konkretnie powinieneś się wybrać, aby jak najwięcej skorzystać na tej wycieczce krajoznawczej.

Zalew Słup

Pierwszym miejscem na Twojej mapie zwiedzania powinien być Zalew Słup. Jest to zbiornik retencyjny znajdujący się na Przedgórzu Sudeckim. Jego łączna powierzchnia to około pięciu kilometrów kwadratowych. To miejsce do łowienia ryb bardzo często i chętnie wybierają wędkarze. To oaza ciszy i spokoju. Bardzo ciekawy jest również fakt, że zbiornik wodny Zalew Słup powstał przez zalanie wsi Brachów i Żarek.

Pod tymi wodami został umiejscowiony również pałac. Przebywał w nim między innymi feldmarszałek Blücher. Był to dowódca armii pruskiej w bitwie pod Waterloo. Co jakiś czas możesz usłyszeć wiadomości o tym, że poziom wód w Zalewie Słup jest zatrważająco niski. Jednak ma to pewną zaletę. O ironio! Polega ona mianowicie na tym, że przy takim obniżeniu wód w zbiorniku, bardzo często historycy odkrywają wcześniej zalane wsie, budowle, jak również przedmioty codziennego użytku.

Pałac w Wąrmątowicach Sienkiewiczowskich

Następnym miejscem na Twojej mapie zwiedzania po prostu musi być miejscowość Wąrmątowice Sienkiewiczowskie. Jest to niewielka wieś, która liczy sobie prawie 200 mieszkańców. Co ciekawe, na jej terenie jest pałac, który podobno został wybudowany w XVII wieku. Pałac ten był własnością rodziny Olszewskich. Następnie zapisała ona go w testamencie Henrykowi Sienkiewiczowi. Tak temu, znienawidzonemu przez uczniów od pokoleń, pisarzowi. Jednak tutaj następuje bardzo zaskakujący zwrot akcji, ponieważ ta sława nie przyjęła spadku. Może to i dobrze, bo dzisiaj sobie on całkiem sprawnie funkcjonuje. Znajdują się w nim obecnie hotel i restauracja.

Tyle, jeżeli chodzi o samą, piękną Legnicę i jej zabytki. Natomiast, jeżeli chcesz jeszcze bardziej rozwinąć Twoje horyzonty, to zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu z nasionami marihuany.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD