573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Wrocław - Nasiona Marihuany

Jakie atrakcje są we Wrocławiu? Podpowiemy Ci, co warto zobaczyć we Wrocławiu. Oprowadzimy Cię wirtualnie po najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach w tym mieście.

Ostrów Tumski

Jest to bez wątpienia najstarsza część we Wrocławiu. Ostrów Tumski jest otoczony wodami Odry. To dawny gród. Właśnie od niego zaczęło się tworzenie dzisiejszego Wrocławia. Ostrów Tumski to również miejsce ze wspaniałymi zabytkami architektonicznych. Najważniejsze z nich to odbudowana po wojennych zawieruchach gotycka katedra świętego Jana Chrzciciela. To właśnie w tym miejscu znajduje się również zjawiskowy, srebrny ołtarz zasponsorowany przez arcybiskupa Andreasa Jerian oraz zachwycająca kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. Jest to dwupiętrowy kościół wybudowany z cegły. Dla znawców architektury z tego okresu dodamy jeszcze, że jest to kościół halowy. W Ostrowie Tumskim znajduje się również Muzeum Archdiecezjalne, Od ponad tysiąca lat przechowywane są w nim zabytki sztuki sakralnej. Możemy wśród nich wymienić na przykład sławną Księgę henrykowską z XIII–XIV wieku. To w niej znajduje się pierwsze słowo napisane w języku polskim. Każdej nocy latarnik w Ostrowie Tumskim zapala gazowe latarnie. Zgodnie z tradycją.

Rynek we Wrocławiu

Pewnie wiesz doskonale o tym, że jest to samo centrum tego wspaniałego miasta. To właśnie ono tak mocno przyciąga zarówno jego mieszkańców, jak i licznych turystów. Zresztą o każdej porze roku. W centrum prawie czterohektarowego placu są Sukiennice oraz gmach ratusza. Przynależy do niego aż sześćdziesięcio sześcio metrowa wieżą. Jest to unikatowy w Europie zabytek zaliczający się do architektury gotyckiej i renesansowej. W budynku dawnego ratusza dzisiaj znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Przed jego wschodnią fasadą jest doskonale odwzorowana kopia średniowiecznego pręgierza. Natomiast od jego zachodniej strony znajduje się pomnik poety Aleksandra Fredry. Rynek z czterech stron jest otoczony przez piękne mieszczańskie kamienice.

Czym jest Dzielnica Czterech Wyznań?

To część Starego Miasta, którą wyznaczają ulice: Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. W niewielkiej odległości od nich znajdują się cztery świątynie należące do różnych wyznać. Są to dokładniej mówiąc: sobór prawosławny, kościół rzymskokatolicki, kościół ewangelicko-augsburski i synagoga.

Przy okazji pobytu we Wrocławiu możesz również zajrzeć do naszego sklepu z nasionami marihuany. Na pewno wybierzesz coś dla siebie! Mamy bardzo duży wybór nasion!

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD