573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Odmiany, które zwiększą Twoją kreatywność

13.04.22

Substancje zawarte w marihuanie wpływają na funkcjonowanie mózgu. Oprócz stanu odprężenia i spokoju efektem może być większa kreatywność. W wielu sytuacjach może być ona bardzo pożądana. Szczególnie przy wykonywaniu twórczych zawodów. Sprawdź zatem, jakie odmiany najbardziej rozwijają wyobraźnię.

Co na to nauka?

Podobnie, jak w przypadku innych efektów palenia marihuany, także zwiększanie kreatywności zostało poddane badaniom naukowym. Niestety, z powodu ograniczonych funduszy, wyniki są mało reprezentatywne i można je podważać. Jednak wykazał on korelację między kreatywnością a paleniem konopi. Potwierdza to aktywność obszarów mózgu związanych z pomysłowością oraz poziom dopaminy, istotnego w tym procesie neuroprzekaźnika.
Płat czołowy, który staje się bardziej aktywny w czasie użytkowania marihuany, odpowiada za kreatywność, odczuwanie przyjemności, powstawanie śmiechu czy procesy nagradzania. Ciekawą funkcję tego obszaru jest także myślenie rozbieżne. Pozbawione mocnych ram logiki, powala na płynięcie myśli i łączenie wątków, które wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Dzięki temu, że myśli te nie są negowane już w swoim zarodku, mogą prowadzić do zaskakujących wniosków.

Zwiększony poziom dopaminy

Waporyzacja marihuany zwiększa poziom dopaminy. Jest to istotny neuroprzekaźnik, który wspomaga kreatywność. Kojarzony jest także z odczuwaniem przyjemności. Zwiększa aktywność, dzięki czemu łatwiej szukać nowych rozwiązań. Ułatwia także odcinanie się od części bodźców zewnętrznych, które zostaną uznane za mniej istotne. W ten sposób łatwiej w pełni zanurzyć się w wykonywanym zadaniu. Nic nie rozprasza naszych myśli i możemy skupić się jedynie na poszukiwaniu rozwiązania.

Najlepsze odmiany na pobudzenie kreatywności

Na podstawie doświadczeń palaczy marihuany oraz badań, można określić, które odmiany cannabis najlepiej sprawdzą się w roli pobudzacza kreatywności. Poniżej znajdziesz listę pięciu przykładów.
• Royal Jack Auto. Po zapaleniu tego szczepu konopi poczujesz połączenie haju oraz chęci stworzenia czegoś nowego, ciekawego i nowatorskiego. Otwartość na nowe doświadczenia oraz głęboki spokój to doskonały przepis dla artystów na stworzenie nowego dzieła.
• Royal Ak. Silne uderzenie, które pozwoli stworzyć Ci przebój swojego życia. Niezwykła kreatywność i pobudzenie do działania, przez które możesz nie zmrużyć oczu przez całą noc.
• Royal Cookies. Posiada wysoki poziom THC. Początkowo rozluźnia i uspokaja, ale również hamuje strach przed nowymi pomysłami. Pozwoli stworzyć Ci odważne i zaskakujące dzieła.
• Lemon Haze. Niepowtarzalny smak i zapach idą w parze z wysokim poziomem THC. Dodatkowo łagodnie pomaga zmienić sposób myślenia i dostrzec zupełnie nowe rozwiązania.
• Sour Diesiel. Zapewnia wysoki haj, poprawia samopoczucie i zachęca do działania. Ułatwia tworzenie zupełnie nowych rzeczy i pozwala spróbować tego, czego normalnie możemy się obawiać.
Z pomocy marihuany korzystali wielcy artyści, jak Shakespeare czy Salvador Dali. Także dziś wiele osób pobudza swoją kreatywność, paląc cannabis. Przyznają się do tego między innymi Lady Gaga oraz Bill Gates. Nikt nie wie, jak wiele wspaniałych dzieł sztuki oraz rewolucyjnych wynalazków ludzkość zawdzięcza konopiom. Oprócz zwiększenia kreatywności, kupując nasiona marihuany, można także więcej czasu spędzić na ich hodowaniu oraz obcowaniu z naturą. To także pozytywnie wpływa na proces myślenia.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość