Naukowe odkrycie starożytnych odmian marihuany
Uprawa marihuany okazuje się mieć dłuższe korzenie, niż dotychczas sądzono. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances opierające się na analizie genetycznej pozwalają...
Czytaj całośćDługotrwałe branie jakichkolwiek leków wiąże się z ryzykiem interakcji z innymi lekami lub z marihuaną. Warto przy tym zaznaczyć, że każda klasa leków przeciwdepresyjnych ma inną charakterystykę i powoduje inne skutki uboczne. Dlatego każdy preparat należy rozważyć osobno, a jeśli istnieje taka możliwość, skonsultować to ze swoim lekarzem.
Palenie cannabis powoduje rozluźnienie, uspokojenie i relaksację. Jest to dobry sposób na polepszenie samopoczucia po ciężkim dniu. Może być też stosowany u osób cierpiących na depresję. Czy jednak jest to metoda zawsze bezpieczna?
Choć stosowanie leków antydepresyjnych u osób palących marihuanę nie jest rzadkością, to jednak wymaga konsultacji z lekarzem. Ten będzie miał dość trudne zadanie z określeniem odpowiedniego poziomu dawek CBD. Zbyt duża ilość może zaszkodzić, zbyt mała natomiast nie da pożądanych efektów. Ponadto przy jednoczesnym stosowaniu narkotyku oraz leków, trudno określić, które z nich powoduje działania niepożądane.
W zależności od typu leków możliwość pojawienia się skutków niepożądanych jest różna. Inne będą także same objawy interakcji.
• Selektywne inhibitory wychwytu wrotnego serotoniny (SSRIS). Ryzyko interakcji u osób palących cannabis jest bardzo niskie, dlatego też lekarze nie odradzają stosowania CBD. U osób wyjątkowo wrażliwych pojawić się jednak może hipomania.
• Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i norepinefryny (SNRIS). W tym przypadku ryzyko oceniane jest od niskiego do średniego.
• Inhibitory wychwytu zwrotnego norepinefryny i dopaminy (NDRIS). Są to leki, przy których stosowaniu sporadycznie występują skutki uboczne. Zgłoszono także niewiele interakcji z marihuaną.
• Inhibitory oksydazy monoaminowej. Przy tej grupie leków nie zaleca się palenia marihuany, ponieważ ryzyko interakcji jest wysokie. Ze względu na wywoływane skutki uboczne, leki te są stosowane bardzo rzadko.
• Tricyclic Antidepress. Ryzyko interakcji także w tym przypadku jest bardzo wysokie, a dodatkowo może skutkować poważnymi objawami, jak przyśpieszone bicie serca.
Palenie konopi nie powinno stwarzać problemów przy braniu nowoczesnych leków. Jednak współdziałanie marihuany i leków starej daty może dawać poważne skutki uboczne.
Spożywanie marihuany leczniczej wraz z lekami antydepresyjnymi może dawać bardzo dobre rezultaty i przyśpieszyć powrót do zdrowia. Jednak niektóre tabletki mogą współdziałać z CBD i skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego w każdej sytuacji należy dokładnie zapoznać się z ulotką, a najlepiej także skorzystać z porady lekarza. Warto też stopniowo wprowadzać konopie indyjskie do terapii, aby obserwować i od razu reagować w razie pojawienia się niepokojących objawów. Z drugiej strony, kupno nasion marihuany oraz ich hodowanie może również pomagać w walce z depresją, bez ryzyka interakcji.
Uprawa marihuany okazuje się mieć dłuższe korzenie, niż dotychczas sądzono. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances opierające się na analizie genetycznej pozwalają...
Czytaj całośćLiga NBA, jedna z największych i najpopularniejszych lig zawodowych na świecie, postanowiła że marihuana może być używana przez...
Czytaj całośćWciąż możesz załapać się na promocję od Royal Queen Seeds. Pomimo tego, że u producenta promocja się już skończyła u nas dalej możesz z niej skorzystać. Promocja 1+1 polega na tym, że...
Czytaj całośćMarihuana medyczna przynosi ulgę w wielu schorzeniach. Jednym z najczęstszych zastosowań cannabis jest łagodzenie przewlekłego bólu. Długo utrzymujący się ból drastycznie zmniejsza komfort...
Czytaj całość