573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Zawody, które powstały po legalizacji marihuany

05.04.22

W państwach, w których marihuana staje się całkowicie legalna, powstają komercyjne fabryki produkujące susz. Oznacza to także nowe miejsca pracy dla lokalnej społeczności. Jakie nowe zawody powstały wskutek legalizacji cannabis?

Specjaliści potrzebni od zaraz

W celu osiągnięcia jak największej produktywności oraz jakości produktów, od lat następuje specjalizacja. Wieloletnie doświadczenie i bardzo duża znajomość wąskiego zakresu wiedzy pozwala na efektywną pracę. Także przy hodowli marihuany zespół kilku specjalistów osiągnie lepsze efekty niż właściciel niewielkiej uprawy przydomowej, odpowiedzialny za cały proces. Dlatego też w świecie cannabis powstało kilka ciekawych zawodów, skupiających się na konkretnych, wąskich obszarach produkcji suszu.

Plantator

Obszerny i niezwykle ważny zawód, który polega na dbaniu o hodowlę konopi. Zajmuje się on doborem odpowiednich nasion marihuany oraz ich odmian, dbaniem o wzrost roślin oraz zapewnieniu im odpowiednich warunków rozwoju.

Przycinacz topów

Znajomość odpowiednich technik oraz umiejętność rozpoznawania wartościowego towaru pozwala usuwać bezużyteczne liście i topy na posadzie przycinacza topów. Wymaga to samozaparcia, ale powala zarobić nawet 15 dolarów na godzinę (w stanach, w których hodowla cannabis jest całkowicie legalna).

Specjalista od curingu

Po zebraniu owoców pozostaje jeszcze dużo ważnej pracy. Curing zapewnia odpowiednią moc oraz gęstość dymu, co znacząco wpływa na jakość produktu końcowego. Nic więc dziwnego, że na to stanowisko poszukiwani są prawdziwi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

Wytwórca hashu

Ich praca polega na oddzieleniu czystego THC z konopi. Wykorzystywane jest on następnie do wytwarzania lekarstw. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, na które zatrudniane mogą być tylko osoby o odpowiednich kompetencjach.

Budtender

Nowe zawody nie dotyczą tylko samego procesu produkcji suszu marihuany. Także ich sprzedaż związana jest z pojawieniem się nowego zawodu. Budtender zajmuje się doradzaniem odpowiedniego doboru cannabis do wymagań klienta. Różny smak, moc działania, a nawet efekty, jakie daje palenie konopi różnych odmian.

Wpływ legalizacji na gospodarkę państwa

Produkcja i sprzedaż marihuany to olbrzymi rynek. Wymaga on wielu tysięcy pracowników na różnych stanowiskach. Oprócz wymienionych powyżej przykładów specjalistów związanych ściśle z samymi cannabis pracę otrzyma także wielu innych ludzi. Potrzebni będą bowiem:
• sprzedawcy w wyspecjalizowanych sklepach związanych z marihuaną,
• kierowcy ciągników siodłowych, którzy będą rozwozić wyprodukowany towar,
• ochroniarze, księgowi, specjaliści od HR oraz inni pracownicy związani z funkcjonowaniem nowych plantacji marihuany oraz zajmujących się nowymi przedsiębiorstwami,
• wielu innych, którzy będą brali mniejszy udział w całym procesie.
W związku z tym wpływ legalizacji marihuany na gospodarkę jest bardzo duży. Z jednej strony zwiększa się produkt krajowy brutto, z drugiej natomiast zmniejsza się bezrobocie. Dla pewnej części obywateli pojawiłaby się także możliwość pracy w zawodzie, który kochają najbardziej – przy hodowaniu marihuany.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość