573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Odmiana dla początkujących hodowców

29.12.21


Każdy kiedyś zaczynał hodowlę marihuany. Na początku wymaga to dużo uwagi i ostrożności. Mimo to i tak zdarzają się błędy, które czasem mogą zniszczyć całą hodowlę. Dlatego też warto zaczynać od odmian odpornych. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem, łatwiej będzie uprawiać także inne odmiany cannabis.


Odmiana na start: Easy Bud


Easy Bud to połączenie odporności na warunki hodowli oraz doskonałej jakości pąki. Zawiera około 12% THC. Jest to raczej słabsza odmiana, idealna dla osób, które palą tylko od czasu do czasu. Łagodność działania powoduje także, że jest to doskonały środek na spokojny sen w nocy. Palenie marihuany Easy Bud to relaks i uspokojenie, przydatne także przy głębokiej medytacji.


Jej smak to świeża cytryna z dodatkową nutą ziołową. Zapach jest wyraźny, co może stanowić problem w czasie uprawy. Jednak wystarczy odpowiednia wentylacja, aby pozbyć się tego zmartwienia. Dobrym pomysłem może być także użycie eliminatora zapachu.


Genetycznie Easy Bud to połączenie odmian Indica (55%) oraz Ruderalis (30%) z dodatkiem Sativy (15%). Takie właśnie połączenie powoduje poczucie fizycznego odprężenia.


Szybka i prosta uprawa


Krzaki cannabis rosną dość powoli, co przekłada się na łatwe dostosowywanie się roślin do różnych środowisk. Przy hodowli indoor krzaki rosną do około 50 cm, w metodzie outdoor natomiast osiągają dwukrotnie większe rozmiary.
Co istotne, między fazą wegetatywną, a fazą kwitnienia mija tylko kilka tygodni. Oznacza to, że już po pięciu tygodniach od wykiełkowania pojawiają się pierwsze kwiaty, natomiast do dziesięciu tygodni od rozpoczęcia uprawy krzaki marihuany są gotowe do zbiorów.


Easy Bud dla każdego początkującego


Easy Bud to bardzo odporna odmiana nasion marihuany do hodowli. Dzięki temu wybacza nawet większe błędy początkujących hodowców. Ułatwia także zdobywanie odpowiedniego doświadczenia przed rozpoczęciem bardziej wymagających upraw.


Jest to też odmiana rosnąca szybko. Już w ciągu 10 tygodni krzaki cannabis są gotowe do zbiorów. To kolejna zaleta pod kątem początkujących hodowców. Dość szybko bowiem widzą wyniki swoich starań, co zachęca do dalszej pracy.
Dodatkowo odmiana Easy Bud zapewnia wysokiej jakości plony, które posiadają miły i świeży smak cytryn. Działanie, choć nie jest bardzo mocne, wystarczy do zrelaksowania się i uspokojenia myśli. Fizyczne odprężenie, jakie daje palenie marihuany, może ułatwić zaśnięcie.


Mimo wszystkich zalet jest to odmiana zawierająca w sobie THC. Z tego powodu jej uprawa w Polsce nie jest jeszcze legalna. Konopie dozwolone w Polsce mogą zawierać jedynie do 0,2% (według nadchodzących zmian próg podniesie się do 0,3%).

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość