573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Czym jest ScrOG i dlaczego warto ją stosować w uprawie cannabis?

05.01.22

Dzięki trenowaniu krzaków marihuany hodowla może dawać ogromne plony. Dzięki technice ScrOG możesz jeszcze bardziej poprawić swoją hodowlę w każdym aspekcie. Sprawdź sam, jak to działa, a następnie spróbuj tego w swojej hodowli.


Czym jest technika ScrOG?


Dziko rosnące krzaki cannabis rosną w górę, co negatywnie wpływa na ilość plonów. Dlatego też hodowcy trenują swoje rośliny marihuany, by rosły w płaszczyźnie. Dzięki zastosowaniu zielonego ekranu w formie siatki można jeszcze łatwiej sterować wzrostem roślin. Przekładając gałęzie przez siatkę, łatwo nadać im jak najbardziej płaski kształt, który poskutkuje zwiększonymi plonami.


Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z tej metody uprawy konopi?


Dzięki ekranowi z siatką ekspozycja na światło jest równomierna, dzięki czemu każdy kwiat może się swobodnie rozwijać.
Odpowiednia ilość światła pozwala pąkom na pełny rozwój, co przekłada się na zwiększenie plonów z hodowli marihuany.
Stosowanie zielonego ekranu to maksymalne zagospodarowanie miejsca pod lampą, co oznacza, że na danej powierzchni można uzyskać maksymalną wydajność posadzonych roślin.
Przy zastosowaniu metody ScrOG przepływ powietrza nad i pod zielonym dachem liści jest optymalny, co zmniejsza ryzyko powstania grzybów.


Jak to działa?


Technika ScrOG zaczyna się już po wypuszczeniu kilku liści. Roślinę należy przyciąć pomiędzy trzecim a piątym węzłem. Następnie nad rośliną wiesza się ekran z siateczką (około 20 centymetrów nad doniczkami) i czeka, aż pierwsze gałązki jej dotkną. Najlepiej sprawdza się ekran wykonany ze sznurka lub liny konopnej. Należy pamiętać, by otwory w siateczce miały minimum po pięć centymetrów średnicy, aby krzaki marihuany mogły spokojnie przez nie przechodzić.
Wraz z rozwojem roślin należy przeplatać gałązki w siatkę, aby uzyskać gęsty, zielony daszek. Do przeplatania nadają się gałązki wyrastające około 5 centymetrów nad ekran. Należy uważnie planować proces tworzenia zielonego daszku, aby liście były równomiernie rozłożone na całej powierzchni.
W czasie formowania zielonego daszku należy przejść na cykl światła 12/12, aby hodowla cannabis mogła wejść w okres kwitnienia. Przeplatanie należy kontynuować jeszcze przez dwa tygodnie od tej chwili, aż do spowolnienia wzrostu.


Uważaj na błędy


Zbyt wczesne rozpoczęcie przeplatania może spowodować, że rośliny wyjdą znacznie poza ekran. Dlatego też należy poczekać, aż w pełni rozpocznie się faza wegetatywna, zanim rozpocznie się przeplatanie krzaków marihuany.
Nie wszystkie odmiany równie dobrze współpracują z techniką OsrOG. Przede wszystkim elastyczne odmiany sativa, które z natury bywają wysokie, tyczkowate oraz giętkie. Jest to doskonały zbiór cech do tkania z nich zielonego dywanu na ekranie z siatką. Możliwe jest też łączenie kilku różnych odmian przy jednym ekranie. Warto w takim przypadku decydować się na krzaki cannabis osiągające podobną wysokość. Zmniejszy to ilość pracy i zwiększy efekt końcowy.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość