573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Nasiona marihuany Indica czy Sativa? Którą genetykę wybrać

19.10.21


Przez ostatnie trzysta lat badacze próbowali sklasyfikować istniejące rośliny, bazując przede wszystkim na ich wyglądzie. Nasiona marihuany uprawiane w XVIII wieku w Europie zostały nazwane „sativa„. Kilkadziesiąt lat później inny naukowiec opisał konopie z Indii. Różniły się one od poprzednich, dlatego też zostały określone jako nowy gatunek – indica. W ubiegłym wieku do klasyfikacji dodano ruderalis – konopie uprawiane w Rosji. Mimo pewnych kontrowersji botanicy zgadzają się, że są to trzy osobne gatunki. Z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie są różnice między odmianą europejską a indyjską.


Cannabis sativa


Konopie sativa są wysokimi roślinami z większymi odstępami pomiędzy węzłami, delikatnymi pąkami oraz wąskimi liśćmi. Ich budowa jest efektem dostosowania się do warunków tropikalnych.
Ze względu na swoje działanie ta odmiana marihuany nadaje się najlepiej dla osób pełnych życia. Sprawia, że ludzie są bardziej pobudzeni, energiczni i chętni do działania. Można przy niej słuchać głośnej muzyki, śmiać się czy poszaleć na imprezie. Używana jest także przez artystów w czasie tworzenia różnych dzieł.
Wynika to z wyższej zawartości THC. Jest także bogata w substancję pininu, który rozszerza oskrzela, niweluje negatywne właściwości THC i poprawia pamięć.


Cannabis indica


Chłodniejszy klimat Indii spowodował, że odmiana indica posiada gęste listowie i pąki. Jest też niższa niż sativa.
Działanie indici jest zupełnie odwrotne. Sprawia ona, że człowiek przenosi się do innego świata, gdzie przemierza nieznane krainy, choć w rzeczywistości nie rusza się ze swojego fotela. Pozwala to na relaks i odprężenie. Efekt trwa krócej niż w przypadku innych odmian, jednak po zakończeniu wędrówki po innych wszechświatach, często pojawia się głód.


Którą odmianę wybrać?


Choć oba gatunki zostały opisane głównie ze względu na swój wygląd, ich działanie jest także bardzo odmienne. Dlatego też warto zastanowić się, która odmiana będzie bardziej pasować do obecnego nastroju i sytuacji.


Co lepiej do mnie pasuje?


Ogólnie sativa sprawdza się lepiej u ludzi pełnych energii i chęci do życia, którzy lubią aktywnie spędzać czas z innymi ludźmi. Zwiększy ona doznania związane z kontaktem ze światem zewnętrznym. Można powiedzieć, że jest to odmiana dla ekstrawertyków, którzy chcą dzielić się swoim czasem z innymi.
Indica natomiast przeznaczona jest dla osób chcących odpocząć i się zrelaksować w samotności. Pozwala uśnieżyć ból i się odprężyć. Zwiększa doznania wewnętrzne, więc jej działanie jest bardziej introwertyczne.


To tylko geny


Należy pamiętać, że odmiany sativa i indica to określenie genotypów dwóch podstawowych gatunków konopi. Z czasem były one też często mieszane, dając ciekawe wyniki. Jednocześnie na rynku nadal dostępne są nasiona marihuany o czystym składzie. Przykłady marihuany typu indica to:

– Hash Monster

– Mataro Blue

– Hollands Hope


W przypadku satiny można wyróżnić:

– Jamaican Dream

– Royale Haze

– Easy Sativa


Natomiast o wiele więcej dostępnych roślin jest mieszanką obu tych odmian, co pozwala uzyskać między innymi lepsze efekty medyczne oraz bardziej urozmaicone działanie konopi. W naszym sklepie dostępne są mieszanki pół na pół, lub z przewagą jednego typu.


Jak wybrać najlepszą odmianę?


Wybór konopi zależy przede wszystkim od efektu, jaki ma być osiągnięty. Na szalone imprezy i zabawy ze znajomymi najlepsza będzie odmiana sativa. Natomiast indica pozwoli się zrelaksować w samotności. Odmiany pośrednie pozwalają uzyskiwać bardziej urozmaicone i pośrednie stany.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość