573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Feminizowane nasiona marihuany

01.11.21

W przeszłości w hodowlach konopi występowały obok siebie męskie i żeńskie osobniki tej rośliny. Różnica między nimi była dość duża. Mianowicie tylko w żeńskich roślinach spotkać można pąki bogate w THC i CBD. Natomiast osobniki męskie posiadają woreczki nasienne. Przy ich pozostawieniu w hodowli mogą zapylać rośliny żeńskie, co negatywnie wpływa na ilość plonów. Dlatego też od wielu dziesięcioleci ludzie starali się eliminować osobniki męskie w uprawie konopi. W tym artykule postaramy przybliżyć czym są feminizowane nasiona marihuany

Co to znaczy, że nasiona marihuany są feminizowane?

Zdecydowana większość nasion marihuany dostępnych w seedbankach są feminizowane. W całym procesie feminizacji chodzi o to żeby nasiona marihuany które producenci sprzedają pod swoją marką były w 99,9% żeńskie ponieważ w krajach w których można uprawiać marihuanę odbiorca nasion musi mieć jak największą pewność że nasiona które kupił dadzą plon z wysokim stężeniem thc.

Dlaczego warto stosować feminizowane nasiona?

Stosowanie feminizowanych nasion ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Posiadanie większej ilości kanabinoidów niż mieszane hodowle konopi
  • Uzyskiwanie odpowiedniego aromatu i dużej siły działania
  • Praktycznie brak męskich osobników, które mogą znacząco obniżyć plony

Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia, w hodowlach użytkowych jedynie nasiona feminizowane mają sens istnienia. Dzięki wyższej zawartości THC odmiany feminizowane zapewniają lepsze efekty rekreacyjne, relaksacyjne, oraz zdrowotne.

Jak radzono sobie z tym dawniej?

Początkowo najlepszym rozwiązaniem było po prostu usuwanie osobników męskich z hodowli. Wymagało to jednak ich prawidłowego rozpoznania. Jednocześnie było to praco- i czaso-chłonne, co zmniejszało ekonomiczność takich hodowli. Dodatkowo mniej więcej połowa rosnących roślin musiała zostać usunięta.
Później próbowano krzyżować żeńskie osobniki, jednak długofalowo powodowało to powstawanie roślin dziedziczących obojnactwo. Choć nie były to osobniki męskie, negatywnie wpływały na opłacalność hodowli. Jednak był to duży postęp względem żmudnego usuwania osobników męskich.

Jak aktualnie uzyskuje się nasiona feminizowane?

Dzisiaj istnieje możliwość wyprodukowania nasion, z których 99,9% będą stanowiły rośliny żeńskie. Odbywa się to najczęściej przez sztuczne zapylanie roślin żeńskich. Podaje się im inhibitory w postaci etylenu.
Innym dobrym i tanim sposobem jest rodelizacja. Polega to na zmianie warunków hodowli w ten sposób, by zatrzymać kwitnienie aż do czasu wytwarzania własnego pyłku przez rośliny. Jest to jednak metoda obarczona marginesem błędu i nie zawsze się sprawdza.

Czy feminizowane nasiona marihuany są bezpieczne?

Nazwa feminizowane nasiona marihuany może łatwo skojarzyć się z genetycznymi modyfikacjami. Jednak proces pozyskiwania takich nasion jest w pełni naturalny i nie można mówić tutaj o ingerowaniu na poziomie genetycznym. Podobne procesy odbywają się nie tylko naturalnie, ale są sposobem, w jaki człowiek wytwarzał różne odmiany rolnicze roślin. Dlatego też nasiona feminizowane są w pełni zdrowe i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Ich celem nie jest nawet modyfikacja samych roślin, a ich selekcja w celu uzyskiwania większych plonów. Wyższa zawartość THC oraz CBD wynika również z naturalnych różnic pomiędzy osobnikami żeńskimi i męskimi.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość