573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Lemon Haze – co warto wiedzieć o tym cytrynowym szczepie?

12.04.18

Cytrusowy smak można poczuć na języku zaledwie kilka chwil po tym, gdy dym ze świeżej odmiany Lemon Haze uderzy w kubki smakowe. Następne można poczuć poszczególne smaki. Pikantny posmak ustępuje miejsca soczystej cytrynie. Prawie można poczuć w ustach sok z cytryny, co gwarantuje całkowite zadowolenie z tego smaku. Wiele odmian konopi nie jest sobie równych.

Jakie jest działanie Lemon Haze?

Super Lemon Haze nie zakłóca pracy umysłu, ponieważ łączy się z krwioobiegiem i zaczyna oddziaływać na układ
endokannabinoidowy. Dzięki temu dodaje energii i motywuje do dalszego wysiłku. Oczywiście, jeśli w pierwszym półroczu 2017 r. istniała jedna dominująca odmiana o działaniu leczniczym i rekreacyjnym, to musiało to być Lemon Haze. Odmiana ta ma soczysty smak owocowy, zwiększaj ogólne doznania podczas palenia, w porównaniu z innymi odmianami, które mają więcej cech roślinnych lub przypominających hasz. Spożywanie szczepu cytrynowego może być porównywane do doświadczenia degustacji wina, w którym “bukiet” najpierw należy powąchać i rozkoszować się aromatem, zanim zacznie się go palić.

Odmiany cytrynowe

Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy, że trzeba będzie bliżej przyjrzeć się odmianom cytrynowym. Co powoduje, że są one tak wyjątkowe, smaczne i silne? Te wszystkie ich zalety wymieniane są zarówno przez profesjonalnych hodowców ganji, wielbicieli tej odmiany oraz osób, które kupują ją przez Internet. Opisując odmiany cytrynowe będziemy się opierać również na własnej wiedzy i doświadczeniu.

Pochodzenie szczepów Lemon

Jednym z wyróżniających się szczepów Lemon jest odmiana, w której w 80 procentach dominuje odmiana Super Lemon Haze (SLH), która wygrała Cannabis Cup HIGH TIMES w 20008 i 2009 roku w Amsterdamie. Według Wikileaf, rodzicami SLH są Super Silver Haze i Lemon Skunk, para silnie dominujących hybryd sativa, które genetycznie jednoczą się, aby stworzyć jeszcze smaczniejszą, bardziej wpływającą na samopoczucie Sativę. Według DNA Genetics, Lemon Skunk jest 60-procentową hybrydą sativy zarówno z rodzimymi (Las Vegas), jak i międzynarodowymi (Holandia) rodzicami, i szczepem, który może dać wspaniały smak, jeśli kwitnienie jest ograniczone do 50-56 dni.

Super Silver Haze

Super Silver Haze jest legendarną odmianą pochodzącą z lat dziewięćdziesiątych, która zdobyła trzy kolejne Puchary Cannabis w latach 1997-99. Super Silver Haze jest złożonym połączeniem silnego szczepu Haziva Haze, czystej odmiany Indica Northern Lights i klasycznej hybrydowej Skunk #1. Z tego wynika, że ​​SLH nie potrzebowało wiele pracy, aby wyprodukować tak smaczny szczep, który wpływa na funkcjonowanie mózgu.

Właściwości odmian Lemon

Oczywiście najważniejszą cechą odmian cytrynowych jest ostry, owocowy, cytrusowy aromat i smak, a nawet posmak. Jest to spowodowane unikalnym profilem terpeny Lemon. Terpeny stanowią aromatyczne cząsteczki kwiatów doniczkowych, które określają szczególny smak danego szczepu, taki jak SLH.

Możliwe są różnice

Profil terpenoidalny” szczepu może się znacznie różnić, na przykład od szczepu cytrynowego w porównaniu do innego szczepu, takiego jak dominujący w Indiach Granddaddy Purple. Może to wpływać na wszystko, od intensywności działania psychogennego do leczniczych właściwości.

Jakie są opinie na temat odmian Lemon?

Osoba, która uprawia konopie medyczne, w stanie Michigan, gdzie jest to legalne, pozwoliła nam obejrzeć zbiory Super Lemon Haze. Ten hodowca podkreślał wyjątkowe cechy psychoaktywne Super Lemon Haze. Ta odmiana napędza do działania. Jednocześnie nie otępia, ani nie działa psychogennie. Członek forum online na forum Roll It Up pochwalił SLH wyprodukowany przez Green House Seeds, zauważając, że otwarcie słoika “pod koniec działania jest jak wsadzenie nosa w słodką świeżą cytrynę”. W aptekach przez cały czas dostępne są szczepy cytrynowe z dominacją Indici. Najłatwiej jest je znaleźć w legalnie funkcjonujących aptekach. Jednym z przykładów jest Lemon Fuel od Madrone Cultivators. Tę odmianę można kupić między innymi w aptece w San Francisco. Lemon Fuel różni się od wszystkich szczepów Lemon Haze, których spróbowaliśmy. Indica jest bardzo silna, co odpowiada zmniejszonemu posmakowi smakowi terpenów kwiatowych. Dym jest wdychany przez szklaną rurkę.

Samodzielnie wyhoduj cytrynową odmianę

13 lipca mieliśmy wielkie szczęście porozmawiać z Matthew Woolleyem, dyrektorem naczelnym Legion of Bloom, wysokiej jakości firmy produkującej konopie w Północnej Kalifornii. Woolley opisał swój proces uprawy na podwyższeniach przy użyciu zmodyfikowanej gleby (ulepszonej dodatkami), które są wolne od chemicznych składników odżywczych. Taka uprawa gwarantuje bardzo aromatyczne doznania. Woolley dodał, że organiczna uprawa marihuany odgrywa ogromną rolę w wytwarzaniu naprawdę wysokiej zawartości terpenów. Wytwarzanie zdrowszego kwiatu o doskonałym zapachu i smaku wydaje się być słuszne. Hodowca marihuany, z którym rozmawialiśmy w Michigan, powiedział: “Fenotypy SLH ( oparte na genetycznym składzie rośliny), które miałem (osiem różnych fenotypów), wszystkie wyrosły ogromne. Były hodowane na zewnątrz. Miały osiem stóp wzrostu. Mogłyby dojść aż do 10 stóp wysokości. Geny sativy sprawiły, że stały się tak wysokie – nawet w pomieszczeniach. “SLH współpracuje z każdą substancją odżywczą, jaką jej się dostarczy”. – dodał. “Roślina wydawała się być bardzo odporna na pleśń, łącznie z pączkami.Jedyny zarzut hodowcy? “Szkoda, że ​​nie mają krótszego czasu kwitnienia, ponieważ trwają on około 65-70 dni.”

Co mówią inni hodowcy?

Jeden z hodowców zauważył, że szczep White Lemon z Green House Seeds nie wyprodukował zbyt dużej ilości topów po 30 dniach. Roślina otrzymywała 400 mh światła. Członek forum napisał: ” Jest to średnio wydajny szczep o bardzo owocowym, cytrusowym zapachu”.

Coraz bardziej popularne

Opierając się na niedawnej popularności aromatycznych szczepów, takich jak Lemon, Matt Woolley skomentował: “Zauważyłem, że coraz bardziej popularne stają się smaki owocowe o profilach terpenowych. Wcześniej były chętnie kupowane szczepy takie, jak Sour Diesel z posmakiem paliwa, a obecnie na szczyt wybijają się szczepy Lemon i inne bardziej owocowe odmiany. ” Owoce to smak, z którym każdy może się utożsamić “, dodał. ,,Terpeny obecne w owocach znajdują się również w tych odmianach konopi. To połączenie, które może każdy wyhodować samodzielnie.” “Zapytany, czy bardziej aromatyczne szczepy, takie jak SLH będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla początkujących użytkowników po otwarciu rynku rekreacyjnego w Kalifornii w 2018 roku, Woolley szybko zgodził się i odparł: “Sądzę, że profile terpenowe będą bardzo ważnym źródłem rozrywki dla dorosłych (w celach rekreacyjnych). “Ze swojej natury ma ostry smak i zapach, zaistnieje na rynku dla dorosłych i stanie się preferowanym wyborem w stosunku do szczepu, który może nie być tak “intensywnym” pod względem smaku – kontynuował. “To samo można powiedzieć o marihuanie medycznej, chociaż dla pacjentów ważniejsze jest jej działanie, niż smak.” Matt Woolley i Legion of Bloom uprawiali kilka szczepów Lemon,. Jedna z najmodniejszych nazywana jest “Nina Limon“, od nazwiska piosenkarki pop-Niny Simone. Ta hybryda, z dominacją sativy, ma w sobie wiele smaków. Osoba, która ją spożywa czuje się tak, jakby wypiła kieliszek lemoniady albo włożyła pod język cytrynowy cukierek.

Koncentraty cytrynowe

Nie jest zaskakujące to, że na rynku dostępne są koncentraty marihuan- odmiana Lemon. Wpływa to na rynek rekreacyjny i medyczny. Produkty z ekstraktu z cytryny są nie tylko szalenie popularne, ale ich stosowanie łączy się z wieloma korzyściami. Produkty takie jak Lemon Skunk Rocks by Got Meds zajęły pierwsze miejsce w kategorii “Najlepszy produkt leczniczy” na Cannabis Cup 2017 w Michigan. Imponujące jest to, że imponująco “Najlepszy koncentrat Sativa” został zdobyty przez Lemon Punch, wyprodukowany przez Maze Floriculture i Moxie Michigan. LEMON-AIDFinally. Bardzo ważne jest to, aby doceniasz właściwości medyczne marihuany, a nie tylko koncentrować się na czerpaniu korzyści z rynku rekreacyjnego. Należy dążyć do smaku i zapachu kwiatów, co w tym względzie Matt Woolley zauważył: “istnieją powiązania między profilami terpenów, które współpracują z niektórymi kannabinoidami. W wyniku tej interakcji powstaje ” efekt otoczki “. Może on być bardzo ważny dla pacjentów.” Kiedy Matt odnosił się do “efekt entourage”, nie miał na myśli telewizji kablowej, ale raczej, jak zauważył projekt CBD, synergiczne oddziaływanie setek śladowych związków konopi, w tym THC, CBD i, tak, terpenoidów. Ta kombinacja związków o zwiększonych korzyściach określa konopie indyjskie jako roślinę poliperapeutyczną. W kontekście odmian cytrynowych oznacza to, że wszystkie te niewiarygodne zapachy i smaki, które utrzymują się długo po wydychaniu dymu, faktycznie pracują razem, aby uczynić Cię zdrowszym. Każdy Twój dzień ma szansę stać się lepszym.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość