573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Ksiądz uprawiał marihuanę

09.04.18

Najpierw kupił w sieci potrzebne akcesoria do uprawy oraz nasiona marihuany a następnie rozpoczął hodowlę. Na nieszczęście dla niego strona internetowa na której dokonał jednych ze swoich zakupów była monitorowana przez Policję. Ksiądz z parafii na os. Słonecznym w Gorzowie dostał się w ręce funkcjonariuszy. Jednak prokuratura nie chce nic mówić na ten temat.

Cierpliwość się opłaca

Policjanci już kilka miesięcy wcześniej zaczęli obserwować księdza. Jednak nie podejmowali żadnych działań i czekali na dalszy rozwój wypadków. Chodziło o to, że ani sprzęt do uprawy, ani nasiona marihuany nie są w Polsce zabronione. Ksiądz zasiał marihuanę oraz zebrał plony. I to był jego błąd, bo doprowadził do jego schwytania przez Policję.

Przedświąteczna wizyta

Ksiądz mieszkał w parafii przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie. Przed świętami odwiedzili go policjanci. Zauważyli w jego pokoju ciasteczka z marihuaną. Zgodnie z doniesieniami ,,Gazety Wyborczej” została u niego również odkryta profesjonalna plantacja. W tej chwili sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana.

Coś w tym musi być

Prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gorzowie, przyznała, że może to być prawda. Potwierdziła, że w marcu ksiądz został zatrzymany. Natomiast Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury, powiedział: ,, Mogę jedynie potwierdzić, że w marcu doszło do zatrzymania księdza. Ze względu na dobro śledztwa, nie mogę zdradzać szczegółów dotyczących sprawy.”

Jak to się skończyło?

Z nieoficjalnych wiadomości portalu gorzowianin.com, można się dowiedzieć, że ksiądz nie będzie już pełnił posługi w tym kościele. Być może zostanie przeniesiony. Proboszcz parafii na osiedlu Słonecznym przyznał tylko, że “nie może o tej sprawie mówić“.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość