573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Hodowla marihuany na bazie nasion czy klonów?

14.12.21

Hodowla marihuany na bazie nasion czy klonów?


Uprawiając uprawy cannabis, możesz korzystać z nasion lub klonów. Pierwsza opcja jest łatwiej dostępna i daje więcej satysfakcji w czasie rozwoju roślin. Druga możliwość zapewnia konkretne cechy krzaków marihuany, co może wpływać pozytywnie na wydajność. Obie alternatywy posiadają także pewne wady. Dlatego też odpowiedni wybór wymaga zastanowienia. Pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję.


Uprawy konopi z nasion


Część hodowców uważa, że zaczynanie hodowli od nasion to jedyny czysty sposób uprawy tej rośliny. Chodzi tu głównie o naturalne podejście do marihuany i dbanie o jej rozwój od samego początku. Z pewnością takie podejście zapewnia dużo więcej satysfakcji z efektów końcowych, które zależne są przede wszystkim od wysiłków hodowcy. Nasiona marihuany są też najczęściej wybierane przez początkujących amatorów tej rośliny. Wynika to głównie z dostępności oraz legalności tego rozwiązania. Jakie są jeszcze zalety hodowli konopi z nasion?

  • Łatwy dostęp do dużej ilości różnych odmian. W naszym sklepie znaleźć można ogromny wybór wysokiej jakości nasion marihuany w niskich cenach. Możliwość płatności przez internet oraz różne sposoby dostawy ułatwią Ci odebranie przesyłki w najlepszy dla Ciebie sposób. Co ciekawe, posiadanie nasion cannabis jest legalne na całym świecie, dopóki nie umieści się ich w ziemi.
  • Wysokiej jakości nasiona pozwalają uzyskać najlepsze efekty końcowe. I to zupełnie o własnych siłach. Samodzielne prowadzenie całej hodowli konopi to nie tylko satysfakcja, ale pewność, że rośliny rozwijają się w optymalnych dla nich warunkach.
  • Z czasem nabierzesz doświadczenia i będziesz mógł spróbować stworzyć własną odmianę. Wystarczy skrzyżować dwie rośliny o najbardziej odpowiadających Ci właściwościach i zobaczyć, co powstanie z tego połączenia.
  • Z drugiej strony, uprawa marihuany z nasion to wolniejszy start i ryzyko, że za pierwszym razem rośliny nie wykiełkują w całości. Nieodpowiednie warunki w czasie rozwoju cannabis może także spowodować zmiany jej właściwości.


Wykorzystanie w uprawie klonów


Klony, czyli gotowe sadzonki, które należy ukorzenić przed ich posadzeniem, są z pewnością wygodniejszą metodą hodowania marihuany medycznej oraz do celów rekreacyjnej. Sposób ten zapewnia, że każdy krzak cannabis będzie dokładną kopią oryginalnej rośliny, z której sadzonki zostały pobrane. Najważniejszą jego zaletą jest jednak szybsze uzyskanie dojrzałych krzaków. Łatwiejsze jest także uzyskanie odpowiednich właściwości tych roślin.
Minusem tego rozwiązania jest brak sadzonek na rynku. W poszukiwaniu należy dodatkowo zachować ostrożność. Jeśli roślina macierzysta rosła w złych warunkach, Twoje klony także nie będą posiadać optymalnych właściwości, niezależnie od tego, jak dobrze o nie zadbasz. I choć późniejsze dbanie o rośliny jest w tym przypadku nieco łatwiejsze, to przetrwanie ich w pierwszych godzinach nie jest tak oczywiste. Należy zapewnić im odpowiednie warunki, aby się przyjęły.
Wybór pomiędzy nasionami marihuany a klonami nie jest łatwy. Często zależy on od pewności siebie hodowcy i jego cierpliwości. A także możliwości zakupu dobrej jakości sadzonek.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość