573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Naturalne rozwiązanie na przędziorki w hodowli marihuany: biedronki

01.12.21

Naturalne rozwiązanie na przędziorki w hodowli marihuany: biedronki

Krzaki marihuany w Twojej hodowli zostały zaatakowane przez przędziorki, małe i kolorowe insekty? Może to być poważny problem, przez który rośliny będą wyglądać znacznie gorzej. Pomóc mogą Ci znane i przyjazne owady: biedronki. Dowiedz się, jak w naturalny sposób pozbyć się szkodliwych intruzów ze swojej hodowli cannabis.

Poznaj swojego wroga: czym są przędziorki?

Niewielkie, kolorowe insekty posiadające wiele odnóży, atakują około 180 gatunków roślin, między innymi ogórki, jagody czy pomidory. Z przydomowego ogrodu łatwo mogą się przenieść do Twojej hodowli konopi. Stworzenia te składają jaja na zimę, aby łatwiej znieść niesprzyjające, mroźne warunki. Wzrastająca temperatura jest dla nich sygnałem do wykluwania się, dlatego też w hodowli marihuany indoor larwy mogą pojawić się także w czasie zimowych miesięcy.

Początkowo posiadają ciemne zabarwienie, jednak w ciepłych, przyjaznych dla nich warunkach, rozwijają się bardzo szybko. Gromadzą się na spodniej części liści, przez co trudniej je zauważyć w porę. Na dużych liściach cannabis przędą pajęczyny wokół miejsca, które podjadają.

Co może stać się z zaatakowaną rośliną?

Zwierzęta te żywią się tkanką krzaków marihuany, co prowadzi do ich uszkadzania. Ze względu na szybki przyrost ilości szkodników w ciepłych temperaturach, zainfekowane rośliny nie będą się rozwijać, a w niektórych przypadkach mogą nawet obumierać. Zanim to nastąpi, w hodowli konopi pojawiają się żółte, odbarwione i zniekształcone liście.

W celu jednoznacznego zidentyfikowania zagrożenia dla Twojej hodowli powinieneś zwrócić uwagę także na inne sygnały:

  • wolniejszy wzrost roślin,
  • więdnące liście marihuany,
  • białe lub żółte plamki na liściach,
  • nitki przypominające pajęczynę na spodniej części rośliny.

Same insekty można zauważyć z pomocą lupy, ich rozmiar nie przekracza bowiem jednego milimetra.

Biedronki w walce z najazdem przędziorek

Naturalnym wrogiem przędziorków są biedronki. Wbrew pozorom są to owady drapieżne, które doskonale radzą sobie z polowaniem na mniejsze organizmy, takie jak insekty nawiedzające Twoją hodowlę cannabis. Biedronki są także bezpieczne dla krzaków konopi, interesują je tylko różnego rodzaju insekty. Z tego powodu możesz bez obaw zakupić biedronki w ilości odpowiedniej do skali inwazji przędziorków. Szacuje się, że jedna biedronka może zjeść nawet sto tych małych stworzeń w ciągu jednego dnia.

Owady najlepiej wpuszczać wczesnym rankiem albo na sam wieczór. Nie lubią one upałów, dlatego też w południe mogą szukać schronienia, nawet w dużej odległości od Twojej hodowli. Dodatkowo warto spryskać nieco rośliny wodą, najlepiej w postaci mgiełki. Stworzy to lepsze warunki dla Twoich małych sojuszników.

Aby zachować je dłużej w swojej hodowli krzaków marihuany, możesz stworzyć dla nich przytulne miejsce zamieszkania. Może to być niewielka skrzynka ze słomą, torba pełna szyszek lub inna, dowolna konstrukcja stworzona z naturalnych materiałów. Dzięki temu biedronki będą stale chronić Twoją cannabis przed insektami.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość