573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Siedlce - Nasiona Marihuany

W tej miejscowości znajdziesz bardzo wiele wiekowych zabytków. Co możesz aktualnie zobaczyć w Siedlcach? Po co w ogóle tutaj przyjeżdżać?

Gdzie leżą Siedlce?

Może zanim odpowiemy na te wszystkie pytania, to najpierw przejdźmy do podstawowych faktów. Siedlce są miastem we wschodniej części województwa mazowieckiego. Znajduje się w nim bardzo wiele interesujących zabytków i atrakcji. Siedlce są uważane za kulturalne centrum regionu. Jednocześnie są jednym z najciekawszych miejsc w województwie mazowieckim. Oczywiście poza Warszawą, Płockiem i Radomiem, o których już trochę wcześniej pisaliśmy. Powinieneś naszym zdaniem wybrać się jak najszybciej do Siedlec. Nawet w sezonie zimowym jest tutaj, co zwiedzać. Zachęcamy Cię serdecznie do poznania lokalnych perełek architektury. Poniżej znajdziesz listę miejsc, które po prostu musisz zobaczyć w tej miejscowości w województwie mazowieckim.

Pałac Ogińskich

Jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej wartych Twojego zainteresowania w Siedlcach zabytków, jest bez wątpienia Pałac Ogińskich. Co jest w nim takiego wyjątkowego. Na pewno pierwszą jego zaletą jest to, że znajduje się on w samym centrum tego miasta. To powoduje, że wielu turystów, ma chęć go odwiedzić. Pałac Ogińskich wybudowano przed 1730 rokiem. Za jego postawienie odpowiedzialny był Kazimierz Czartoryski. Wcześniej w tym miejscu stały dwory drewniane. Kolejna bardzo istotna przebudowa nastąpiła w latach 1769-1770. Za nią wziął się natomiast syn Kazimierza Czartoryskiego, czyli Michał Fryderyk Czartoryski. Następnie przepisał on Pałac Ogińskich na swoją córkę. Była nią Aleksandra Ogińska i stąd właśnie nazwa samego pałacu. Chcemy tutaj również zwrócić uwagę na to, że to właśnie za jej panowania Pałac Ogińskich miał swoje najlepsze chwile.

Jego dalsze losy

Skoro jesteśmy już przy pałacu, to chcemy tutaj bardzo mocno podkreślić, że Aleksandra Ogińska już w latach 1779-1781 w dużym stopniu przebudowała cały obiekt. Za projekt tej przebudowy był odpowiedzialny Stanisław Zawadzki. Pałac zmienił wtedy całkowicie swój styl na klasycystyczny. Do Pałacu Ogińskich dobudowano dwa skrzydła poprzeczne. Natomiast jego centralna część dostała dodatkowe piętro. Na sam koniec powiemy Ci jeszcze o tym, że w tym pałacu aż dwukrotnie przebywał Stanisław August Poniatowski, jak również Tadeusz Kościuszko. Było to również jedno z ulubionych miejsc wielu artystów.

My poza Pałacem Ogińskich w Siedlcach serdecznie zapraszamy Cię do naszego sklepu z nasionami marihuany. Gwarantujemy duży wybór!

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD