573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Radom - Nasiona Marihuany

Co warto zobaczyć, gdy wybierasz się tyko na jeden dzień do Radomia? Co robić w tym mieście? Dziś postaramy się opowiedzieć o atrakcjach, które znajdują się w tej miejscowości. Tych mniej i bardziej znanych. Podpowiemy Ci też, jakie są potrawy regionalne w Radomiu i gdzie możesz wypić najlepszą kawę. Jeżeli chociaż jedno z tych wszystkich zagadnień wzbudziło Twoje zainteresowanie, to serdecznie zachęcamy Cię do dalszej lektury.

Czego możesz oczekiwać?

Pewnie tak samo, jak większość osób, które odwiedzają to miasto nie masz zbyt wielkich oczekiwań w odniesieniu do Radomia. My też nie mieliśmy i bardzo pozytywnie nas to miasto rozczarowało. Zaraz przejdziemy do konkretów, ale chcielibyśmy tutaj jeszcze coś dodać. Radom może być dla Ciebie nie tylko celem samym w sobie, ale również jednym z wielu punktów, w których możesz się zatrzymać podczas zwiedzania Mazowsza. W końcu Radom jest drugim pod względem wielkości miastem w województwie mazowieckim.

Najważniejsze atrakcje Radomia

To, co uda Ci się zwiedzić w Radomiu, zależy przede wszystkim, ile czasu przeznaczysz na taką wycieczkę. Na pewno dobrą opcją będzie przejście się po Śródmieściu, wejście do jednego z wielu muzeów lub pooglądanie licznych rzeźb i posągów. W końcu Radom z nich słynie.

Skoro jesteśmy już przy muzeach, to chcieliśmy tylko dodać, że gdy będziesz już w tym mieście, to powinieneś mieć świadomość jednej rzeczy. Najważniejsze jest to, żebyś wybrał się do Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Ostatnie wejście jest tu możliwe na godzinę przed zamknięciem. Musisz bardzo mocno tego czasu pilnować. Jeżeli spóźnisz się chociaż o pięć minut, to niestety będzie klapa. Nie zwiedzisz i nie zobaczysz absolutnie nic.

Jakie są muzea w Radomiu?

Najpopularniejsze muzea w Radomiu to między innymi: Muzeum im. Jacka Malczewskiego; Muzeum Wsi Radomskiej oraz Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Jeżeli nie byłeś jeszcze nigdy w Muzeum Wsi Radomskiej, to bardzo zachęcamy do szybkiego nadrobienia tego niedopatrzenia. Jest to inaczej radomski skansen. Jest czynny nawet w weekend, co jak możesz się domyślić przyciąga prawdziwe tłumy spragnionych atrakcji turystów. Warto tutaj przyjechać choćby dla samego klimatu tego miejsca. Skansen znajduje się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Dolina Kosówki.

Na sam koniec wspomnimy jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie, gdy już wszystko pozwiedzasz, to koniecznie zajrzyj do sklepu z nasionami marihuany. Chętnie pomożemy Ci znaleźć te odpowiednie.

Inne miasta w których kupisz susz i olejki CBD