573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Jak ocenić pąki cannabis?

10.01.22

Odróżnienie pąków dobrej jakości od tych gorszych jest bardzo istotne, aby zebrane plony charakteryzowały się odpowiednim zestawem cech. Choć wiele osób twierdzi, że potrafi ocenić jakość pąku na pierwszy rzut oka, warto poznać wszystkie niuanse, które pozwalają przeprowadzić taką ocenę.


Jakie są rodzaje pąków marihuany?


Aby ułatwić ocenę pąków, można podzielić je na trzy ogólne grupy: pąki niskiej, średniej oraz wysokiej jakości. W ten sposób łatwiej ocenić ogólną przydatność zbiorów.
W przypadku większych producentów, ukierunkowanych głównie na sprzedaż i zyski, często spotyka się pąki słabej jakości. Z powodu długiej podróży, jaką pokonują do miejsca sprzedaży, często przypominają zbite sześciany. Są one ciemniejsze, kruche, a także często nie mają zapachu. Po spożyciu mogą podrażniać gardło. Choć mogą one wywoływać efekty psychotropowe, wrażenia nie będą zbyt mocne.
W domowych hodowlach marihuany najczęściej uzyskuje się konopie średniej jakości. Wyglądają one lepiej, posiadają zapach i smak. Ich działanie jest wystarczające dla większości użytkowników. Jednak dla koneserów istnieją także pąki najwyższej jakości, jakie udaje się wyhodować doświadczonym i wykwalifikowanym hodowcom. Ich działanie jest precyzyjne i dostarcza oczekiwanych efektów. Zapach i smak bardzo wyraźne i miłe.


Na co zwrócić uwagę przy ocenie pąków?


Aby prawidłowo zakwalifikować pąki do jednej z powyższych grup, należy zwrócić uwagę na pewne niuanse. Wiele aspektów nie rzuca się początkowo w oczy, ale może być ważnym wyznacznikiem tego, w jakich warunkach dorastały krzaki marihuany.

 • Zapach.
  Im mocniejszy i bardziej wyrazisty zapach, tym lepiej. Zapach wywoływany jest przez terpeny wytwarzane przez trichomy. W zależności od odmiany zapach może się różnić. Od nuty kwiatów, przez zapach paliwa, ziemi, przypraw, owoców, aż po nutę słodyczy.
 • Smak i działanie.
  To najważniejszy wskaźnik jakości pąków. Te aspekty docenia się najbardziej w czasie palenia marihuany.
 • Trichomy.
  Są one widoczne na wierzchniej części pąka i przypominają niewielkie kryształki. Wydzielają one żywicę, chroniącą roślinę przed insektami oraz dużymi zmianami temperatur. To w niej znaleźć można cząsteczki THC i CBD. Dlatego od ilości trichomów na powierzchni zależy ilość tych substancji w gotowym do spożycia produkcie.
 • Lepkość.
  Mocniejsze pąki są bardziej lepkie. Lepkość bowiem to wynik wydzielania żywicy przez trichomy.
 • Kolor.
  Pąki cannabis mogą przyjmować barwę od fioletu, przez zieleń, pomarańcz, aż po czerwień. Wraz ze wzrostem jakości, kolory są bardziej intensywne, jasne oraz lśniące.
 • Puszystość.
  Każdy hodowca pragnie wyhodować zbite i pełne kwiaty, które zawierać będą więcej pożądanej substancji. Dlatego puszyste pąki konopi nie są zbyt zachęcające. Będziesz musiał użyć ich więcej, aby osiągnąć odpowiedni efekt.
 • Słupki.
  Po przyjrzeniu się pąkom można dostrzec słupki. We wczesnej fazie kwitnienia mają one barwę białośnieżną. Następnie zmieniają się w ciemnopomarańczowe. W pąkach marihuany wysokiej jakości co najmniej 70% słupków powinno mieć dojrzałą, pomarańczową barwę.
 • Nasiona.
  Obecność nasion marihuany w pąkach to bardzo zły znak. Posiadają one mniejszą moc, a także mogą zepsuć całą przyjemność z palenia cannabis.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość