Naukowe odkrycie starożytnych odmian marihuany
Uprawa marihuany okazuje się mieć dłuższe korzenie, niż dotychczas sądzono. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances opierające się na analizie genetycznej pozwalają...
Czytaj całośćWeterani bardzo mocno popierają zmiany przestarzałej polityki w zakresie legalizacji medycznej marihuany. The American Legion jest reprezentowany przez wielu konserwatywnych weteranów, jednak nie hamuje ich to przed perspektywicznym wypowiadaniem się w różnych kwestiach.
Badania opublikowane w czwartek przez American Legion, największą krajową służbę wojskową weteranów wojennych, pokazują, że zdecydowana większość weteranów wojennych opowiedziała się za wykonywaniem dalszych badań nad leczniczą marihuaną. Warto też wspomnieć, o tym, że zdecydowana większość poparła również legalizację marihuany do celów medycznych.
W zeszłym roku Legion przyjął rezolucję, która nakazywała Drug Enforcement Administration (agencja rządowa do spraw narkotyków), aby przeklasyfikowała marihuanę z obecnego statusu nielegalnej substancji na substancję, która ma potencjalną wartość medyczną. W rezolucji nakazano również DEA, aby wydawała licencje na finansowanie ze środków prywatnych produkcji marihuany. To bardzo duży krok, w porównaniu do tego, co dzieje się w Polsce. U nas od 1 listopada marihuana, niby jest obecna w aptekach, ale na możliwość jest kupienia po absurdalnie wysokich cenach trzeba będzie czekać może jeszcze rok albo i dłużej.
Verna Jones, dyrektor wykonawczy Legionu na konferencji prasowej z udziałem członków Kongresu, uznała, że chociaż prośby ludzi nie mogą stanowić prawa, to zależy jej na dobru weteranów. Przyznała również, że często słyszy od nich, że leczenie medyczną marihuaną im pomaga. Właśnie z tego względu, chcieliby, aby były kontynuowane badania nad tą substancją. Jednak na tej konferencji zostało powiedziane, że poparcie odnosi się wyłącznie do stosowania marihuany do celów medycznych. Używanie jej dla rozrywki nie będzie aprobowane przez tę organizację. W oświadczeniu możemy przeczytać, że: “Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że American Legion NIE zaleca wykorzystania dla rozrywki marihuany” – czytamy w oświadczeniu.
Uważam, że jest to słuszny kierunek. W dodatku, amerykańskie badania nad marihuaną, mogłyby w perspektywie czasu dać bardzo wiele korzyści innym krajom. Gdyby ktoś już udowodnił naukowo, jakie pozytywne działanie na ludzki organizm ma marihuana, łatwiej byłoby tworzyć nowe receptury i leki.
Mam wrażenie, że w tej dyskusji marihuana< stała się trochę polityczną kartą przetargową. W zeszłym miesiącu American Legion wezwał Donalda Trumpa, aby zawetował ustawę, która uchylała przepis, który odnosił się do ustawy o ochronie finansowej konsumenta. Zakazywał firmom przeprowadzania arbitrażu oraz odrzucania pozwów zbiorowych. Kolejny konflikt polityczny między Legionem a Trumpem dotyczył wydania przez tego ostatniego zakazu przyjmowania do wojska osób transpłciowych. Legion od razu sprzeciwił się takim działaniom, uznając, że osoby takie są w pełni zdolne do służby w amerykańskich służbach zbrojnych. Ewentualne wykluczenie z wojska powinno się opierać tylko i wyłącznie na cechach, które mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie w wojsku, na przykład bardzo zły stan zdrowia. Płeć nie ma tu nic do rzeczy. W dodatku uznał, że ta gotowość do pełnienia służby powinna być oceniana przez kierownictwo z wyższego szczebla wojskowego, a nie przez prezydenta. Z tych wszystkich dyskusji jasno wynika, że Legion zawsze twardo stoi po stronie weteranów wojennych. I kobiet W końcu to on pierwszy dopuścił kobiety na początku 1919 roku do głosowania, co wtedy nie stanowiło powszechnej praktyki.
Wróćmy jednak do wyników badań, bo polityczne przepychanki, nie powinny mieć wpływu na wnioski z nich płynące. Badanie zostało przeprowadzone na 802 osobach. Wśród nich było 513 weteranów oraz 289 ich opiekunów. Z badań wynika, że 9 na 10 osób popiera badania nad medycznymi właściwościami marihuany, a cztery piąte popiera zalegalizowanie marihuany medycznej. Z badań wynika, że poparcie dla zalegalizowania marihuany oraz badań nad nią jest bardzo wysokie wśród weteranów i ich opiekunów, niezależnie od wieku, płci, skłonności politycznych i geografii. Właśnie ze względu na tak duże poparcie nie można ignorować wyników badań i myślę, że należałoby się nimi po prostu zająć.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że badania zostały przeprowadzone przez organizację, która popiera wprowadzenie na rynek medycznej marihuany. Zwróćcie też uwagę, na to, że badanie nie uwzględnia wszystkich grup. Badanie zostało przeprowadzone na podstawie określonej listy weteranów. Jeżeli któryś z nich został nieprawidłowo zidentyfikowany na liście, to po prostu nie wziął udziału w ankiecie. W dodatku badanie odbywało się na podstawie nagranego na sekretarkę ankietera. Ludzie są bardziej chętni do współpracy, gdy słyszą kogoś, kto rozmawia z nimi na żywo. Osobiście słysząc takie nagranie, zawsze mam ochotę najpierw odłożyć słuchawkę, a później zastanowić się ewentualnie o co chodziło takiej osobie.
Matt Gaetz stwierdził, że rząd amerykański cały czas od wielu pokoleń okłamywał naród amerykański, twierdząc, że medyczna marihuana, nie ma żadnych właściwości medycznych. Obecnie już wiadomo, że to nieprawda, bo konopie są wykorzystywane w leczeniu bardzo wielu chorób cywilizacyjnych, na przykład cukrzycy czy depresji. Matt Gaetz wyraził opinię, że liczy na to, że kroki prawne, w celu zmiany ustawodawstwa zostaną podjęte jak najszybciej. Na pewno takie działania bardzo ułatwiłyby prowadzenie badań nad medycznymi właściwościami marihuany.
Z wyników przeprowadzonych badań, można stwierdzić, że niezależnie od miejsca zamieszkania oraz orientacji politycznej weteranów, popierają oni legalizację marihuany i badania nad jej wpływem na ludzki organizm, w szczególności jeśli chodzi o badania medyczne. Co ciekawe, taką opinie wyrazili zarówno weterani mieszkający w stanach, gdzie można legalnie kupić marihuanę, jak i w pozostałych. Szczegółowe wyniki kształtują się następująco: marihuanę popiera 9 na 10 zadeklarowanych liberałów, prawie tyle samo konserwatystów oraz 7 na 10 niezależnych. To bardzo dobry wynik. Jeżeli chodzi o wiek, to aż 3/4 osób w wieku 60 lat i więcej opowiedziało się za kontynuowanie badań nad medycznym wpływem marihuany na ludzki organizm. Natomiast w grupie wiekowej 18-30, takie poparcie wyrazili wszyscy. Warto zauważyć, że 60 procent ankietowanych było w wieku 60 lat lub starszych. Większość weteranów, którzy zażywają konopie indyjskie, ma ponad 60 lat.
Z badań jasno wynika, że zdecydowana większość weteranów popiera zalegalizowanie marihuany i kontynuowanie badań nad jej medycznymi możliwościami. Z tego względu, może warto byłoby zainteresować się bliżej tą kwestią i wprowadzić niezbędne zmiany w ustawodawstwie.
Uprawa marihuany okazuje się mieć dłuższe korzenie, niż dotychczas sądzono. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances opierające się na analizie genetycznej pozwalają...
Czytaj całośćLiga NBA, jedna z największych i najpopularniejszych lig zawodowych na świecie, postanowiła że marihuana może być używana przez...
Czytaj całośćWciąż możesz załapać się na promocję od Royal Queen Seeds. Pomimo tego, że u producenta promocja się już skończyła u nas dalej możesz z niej skorzystać. Promocja 1+1 polega na tym, że...
Czytaj całośćMarihuana medyczna przynosi ulgę w wielu schorzeniach. Jednym z najczęstszych zastosowań cannabis jest łagodzenie przewlekłego bólu. Długo utrzymujący się ból drastycznie zmniejsza komfort...
Czytaj całość