573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Przywrócenie prohibicji marihuanowej w USA

15.03.18

Prokurator Generalny Jeff Session planuje przywrócenie prohibicji marihuanowej w USA

Parę dni po tym, jak marihuana stała się legalna w Kalifornii, Prokurator Generalny Jeff Sessions, podjął decyzję, aby odwołać wytyczne wprowadzone w czasie prezydentury Baracka Obamy.

Co było w tych wytycznych?

Wytyczne poprzedniego prezydenta umożliwiły legalne rozwinięcie rynków produkcji oraz dystrybucji marihuany. Co więcej, obecny Prokurator Generalny, chce umożliwić lokalnym prokuratorom samodzielne decydowanie o tym, jak silnie mogą oni wymagać przestrzeganie federalnego prawa odnoszącego się do suszu z konopi.

Komu ta decyzja może zagrozić?

Decyzja ta powoduje, że bardzo wiele firm może być poważnie zagrożonych. Zarówno ogromne spółki, jak i niewielkie zakłady, plantatorzy, przetwórcy, dystrybutorzy oraz hurtownicy są narażeni na to, że będą traktowani na równi z producentami narkotyków.

Społeczeństwo jest za legalizacją marihuany

Jest do bardzo dziwne działanie w odniesieniu do opinii publicznej. Obecnie jest największe w historii poparcie dla legalizacji marihuany. Ostatnio wykonane badania Gallupa pokazały, że prawie 2/3 Amerykanów twierdzi, że rekreacyjna marihuana, powinna być zalegalizowana. Najwięcej Republikanów popiera ten pomysł.

Demokraci krytykują

Decyzja Prokuratora Generalnego została bardzo mocno skrytykowana w środowisku demokratów oraz republikanów w Waszyngtonie. Szef Senackiego Komitetu Cory Gardner, reprezentujący stan Kolorado, w którym marihuana jest legalna, a jej rynek rozwija się przez cały czas, uznał Prokuratora Generalnego za kłamcę. Gardner na Twitterze napisał, że działanie Sessiona jest sprzeczne z tym, co on deklarował przed wyborami, co jest bardzo poważnym zarzutem. Stwierdził również, że decyzja Prokuratora Generalnego jest sprzeczna z wolą wyborców w Kolorado oraz w innych stanach. Zadeklarował chęć walki z tym stanem rzeczy. Jego celem jest teraz zapobieganie działaniom podejmowanym przez Prokuratora Generalnego w tej sprawie.

Nie tylko demokraci są przeciwko

Wielu Republikanów w Senacie również krytykuje decyzję Prokuratora Generalnego. Lisa Murkowski ze stanu Alaska, uznała to działanie za “destrukcyjne” i “godne ubolewania”. Natomiast Rand Paul z Kentucky, stwierdził, że rząd powinien się skoncentrować na innych sprawach, a kwestię legalizacji marihuany pozostawić poszczególnym stanom.

Pretensje również do prezydenta

Demokrata Ron Wyden z Oregonu ma natomiast pretensje do prezydenta. Trump miał umożliwić poszczególnym stanom samodzielne decydowanie o legalizacji marihuany. Uznał, że zamiast tego Prokurator Generalny prowadzi jakąś krucjatę przeciwko marihuanie. Wyden jest za tym, aby większy nacisk postawić na ochronę legalnych rynków marihuany, które stanowią część krajowego budżetu. Jak widać marihuana to w Stanach Zjednoczonych ciągle temat, który wywołuje bardzo dużo emocji, niezależnie od poglądów politycznych.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość