573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Izrael zabrania eksportu medycznej marihuany po telefonie Donalda Trumpa

22.03.18

Izrael zabrania eksportu medycznej marihuany po telefonie Donalda Trumpa
Stosowanie marihuany przy części chorób jest zgodne z prawem w Izraelu od lat 90. XX w. Rekreacyjne stosowanie zaczęło być legalne w marcu 2017 r. Izraelscy hodowcy mają tę przewagę nad konkurencją w postaci innych narodów, że współpracują z instytucjami naukowymi przy badaniach klinicznych i mają mniejsze ograniczenia niż inne kraje.

Jakie są przewidywania?

Zgodnie z izraelskim raportem rządowym eksport marihuany będzie wiązał się z zyskiem dla izraelskiej gospodarki w granicach od 285 milionów dolarów do 1,14 miliarda dolarów rocznie. W Izraelu aż pięćdziesiąt firm zajmuje się uprawą marihuany medycznej i zamierza ją eksportować.

Co na to ministrowie?

Ministrowie Izraela byli przeciwko zahamowaniu eksportu przez premiera Netanjahu. Minister sprawiedliwości Ayelet Shaked, opublikowała na Facebooku post, w którym napisała, że: “Nie wolno nam przegapić pociągu”, “Dziś jesteśmy lokomotywą, jeśli będziemy się wahać, staniemy na bocznym torze.”

Co na to premier?

Netanjahu poinformował szefów resortów, że zamierza zablokować eksport, po tym jak zadzwonił do niego Donald Trump, który jest przeciwnikiem legalizacji marihuany. Premier zaznaczył, że nie chce, aby Izrael stał się pionierem w eksporcie marihuany medycznej. Nie chce denerwować prezydenta Stanów Zjednoczonych. Obecnie Kanada jest jedynym państwem na świecie, które zatwierdziło eksport marihuany medycznej.

Ostatnie newsy

21.08.23

Konopie a leczenie depresji

Wielu pacjentów poszukuje alternatywnych metod leczenia depresji. Naukowe dowody wskazują na korzyści wynikające z użycia medycznej marihuany w terapii osób cierpiących na kliniczną...

Czytaj całość
02.08.23

Jak zrobić uprawę indoor

Jak zrobić uprawę indoor? Uprawa indoor to wyjątkowy sposób hodowania roślin, który pozwala hodowcom na pełną kontrolę nad środowiskiem wzrostu. Oferuje to ogromne korzyści, szczególnie...

Czytaj całość