573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Organiczny nawóz własnej produkcji – najlepszy dla Twojej hodowli

10.02.22

Organiczny nawóz domowej roboty do hodowli marihuany to doskonały pomysł, by zaoszczędzić pieniądze, zadbać o rośliny i zyskać pewność co do składu używanego kompostu. Dlatego warto poznać sposoby jego produkcji. Z pewnością zyska na tym jakość owoców z Twojej hodowli.

Rodzaje nawozów do uprawy marihuany

Można wyróżnić dwie główne metody uzyskiwania nawozu do cannabis. W produkcji przemysłowej spotkać można nowoczesne techniki z wykorzystaniem produktów petrochemicznych. Dzięki uzyskiwaniu precyzyjnych warunków udaje się optymalnie przeprowadzać cały proces. W ten sposób maksymalizuje się uzysk.
Istnieje także podejście tradycyjne. Choć jest to metoda czasochłonna, zyskuje się bardziej naturalny produkt, który stanowi doskonałe pożywienie dla małych sadzonek marihuany. Wybór odpowiedniej metody produkcji zależny jest od możliwości i celów.

Zrób sam nawóz dla swoich cannabis

Nie musisz opierać swoich hodowli o sklepowe suplementy. Zamiast tego możesz stworzyć własny nawóz, który następnie regularnie będziesz dodawać do ziemi z krzakami marihuany. To podejście zapewni Ci wiele korzyści, a jednocześnie będzie możliwością lepszego poznania tajników hodowania konopi.

Najważniejsze zalety nawozu własnej roboty

Korzyści z pozyskiwania nawozu w warunkach domowych są na tyle duże, że wielu hodowców tylko w ten sposób zapewnia swoim sadzonkom marihuany najlepszą glebę do rozwoju. Najważniejsze zalety to:

  • Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Kompost wytwarzać można z odpadów organicznych, na przykład jedzenia. Dzięki temu nie będziesz musiał za każdym razem kupować nowej gleby w workach – wystarczy dodać wytworzony nawóz do wcześniej wykorzystanej gleby.
  • Twój kompost będzie produktem w pełni naturalnym, niezawierającym żadnych chemicznych dodatków. Sam kontrolujesz, jaki będzie skład Twojego nawozu. Będziesz mógł go też dostosować do wymagań danej odmiany konopi, by zwiększyć jakość jej owoców.
  • Produkując własny nawóz pod wymagania hodowli marihuany, będziesz mógł lepiej poznać jej potrzeby, dzięki czemu staniesz się jeszcze lepszym hodowcą. Efektem będą wyższej jakości owoce i smaczniejszy oraz mocniejszy susz CBD.

Warto spróbować stworzyć własny kompost do hodowli cannabis. Niezwykła satysfakcja oraz duma, jaką poczujesz na widok szybko rosnących krzaków marihuany, jest z pewnością tego warta.

Jak stworzyć własny nawóz do konopi?

Stworzenie idealnego nawozu jest trudne i wymaga doświadczenia. Jeśli masz znajomego rolnika, możesz zawsze dopytać go o porady. W zależności od sposobu kompostowania oraz właściwości podstawowej gleby odpowiednie zbilansowanie ilości dodawanego oborniku może nie być na początku zbyt łatwe.
Podstawą jest stworzenie kompostownika, w którym musisz zasiedlić dżdżownice. Kupisz je w sklepie ogrodniczym. Podstawą obornika będą odpadki z Twojej kuchni: obierki, skorupki jajek itd. Do tego warto dodać ekstrakt z wodorostów oraz inne dodatki. Z czasem, gdy Twoje zrozumienie podłoża, z jakim pracujesz, wzrośnie, będzie Ci łatwiej komponować odpowiedni nawóz. Twoja hodowla marihuany na tym na pewno zyska.

Własny nawóz – kolejny duży krok w Twojej hodowli

Podobnie jak rozpoczęcie pierwszej uprawy cannabis nie było łatwe i minęło dużo czasu, zanim pojąłeś jej tajniki, tak i przy nawozie trzeba popełniać błędy i się na nich uczyć. Jest to jednak cenny rozwój, który pozwala jeszcze lepiej rozumieć, jak rozwijają się krzaki konopi i zapewniać im jeszcze lepsze warunki wzrostu.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość