573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Odmiany marihuany, które mogą ozdobić Twój dom

18.05.22

W większości przypadków hodowcom zależy na najwyższej jakości owocach zapewniających smak, zapach i odpowiednie działanie suszu. Jednak istnieją też odmiany cannabis, które cenione są ze względu na swój niepowtarzalny wygląd.

Rośliny użytkowe czy ozdobne?

Pierwsze krzaki ziemniaków, jakie trafiły do Europy, stanowiły ozdobę każdego salonu. Były to egzotyczne, zamorskie kwiaty, którymi chwalili się magnaci. Dopiero z czasem okazało się, że ziemniaki nie tylko są jadalne, ale mogą stanowić podstawę do wykonania wielu potraw.
Krzaki marihuany z kolei kojarzone są przede wszystkim z uzyskiwanym z nich suszem. Jednak posiadają one ciekawy, nietypowy wygląd. Dzięki temu mogą stanowić również ozdobę każdego domu. Jedynie ze względu na legalność cannabis, nie są one wykorzystywane w urządzaniu mieszkań.
Jednak warto zauważyć, że istnieją odmiany konopi, które z powodzeniem mogłyby uzupełniać wystrój salonu, stojąc na parapecie.

Białe cukierki

Ciekawa odmiana białej konopi kwitnącej. Rośnie i zakwita tylko przy zapewnieniu jej optymalnych warunków, jednak prezentuje się wtedy niesamowicie. Delikatny biały nalot sprawia, że jest to idealna ozdoba na święta.

Tropicana Cookies

Ze względu na wysoką zawartość THC, odmiana ta jest trudno dostępna. W czasie kwitnienia pojawiają się na niej miętowozielone bryłki z bursztynowymi oraz ciemnofioletowymi włoskami. Dzięki temu doskonale mogłaby się prezentować na domowym parapecie.

Purple Lemonade Auto

Stosunkowo nowa odmiana marihuany, która łączy jasną zieleń łodyg, ciemniejsze liście oraz purpurowe pąki w piękną mozaikę barw. Osiąga wysokość około jednego metra, więc o wiele lepiej sprawdziłaby się w doniczce na podłodze.

Panorama

Profesor Ivan Bosc, czołowy twórca przemysłowych odmian cannabis, stworzył odmianę, która ma jedynie cieszyć oko ogrodnika. Panorama to gęste i niskie krzaki marihuany, które doskonale prezentują się na domowym podwórku.

Hodowla przemysłowa

Mimo istnienia ciekawych i pięknych odmian konopi nie są one popularne, a często już nieosiągalne. Aktualnie zdecydowana większość hodowli marihuany ma na celu zebranie apetycznych i pachnących owoców, które następnie można skonsumować i się odprężyć. Z pewnością prawo oraz nielegalność tej rośliny mają z tym stanem dużo do czynienia. Także dziś w Polsce dopuszczalne są plantacje tylko określonych odmian medycznej konopi.
Czy ten stan rzeczy zmieni się w przyszłości? Jest to z pewnością możliwe, choćby ze względu na specyficzny wygląd liści oraz symbolikę tej rośliny, która jest rozpoznawalna przez wielu ludzi, nawet niezwiązanych z paleniem cannabis. Jednak z pewnością nie jest to jeszcze bliska przyszłość.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość