573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Najlepsze odmiany marihuany dla osób zmagających się z przewlekłymi bólami

01.06.22

Marihuana medyczna przynosi ulgę w wielu schorzeniach. Jednym z najczęstszych zastosowań cannabis jest łagodzenie przewlekłego bólu. Długo utrzymujący się ból drastycznie zmniejsza komfort życia i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dzięki poniższym odmianom konopi możliwe jest łagodzenie tych objawów i przywrócenie chorym większej swobody.

Jak dużo osób cierpi na chroniczne bóle?

Przewlekły ból to objaw wielu chorób. Wśród najbardziej typowych przykładów, wymienić można:
• zapalenie stawów,
• choroby zwyrodnieniowe stawów,
• nowotwory,
• patologia układu nerwowego.
Źródła bólu mogą być nie tylko biologiczne. Ogromną rolę odgrywa tu także mózg. Przykładem mogą być bóle fantomowe. Trzecim źródłem bólu bywa stres i przemęczenie. Marihuana lecznicza działa na wszystkie trzy obszary: uspokaja, pozwala odprężyć mięśnie oraz działa przeciwzapalnie. Jakie odmiany są w tym aspekcie najlepsze?

White Widow

Wysoka zawartość THC zmniejsza stany zapalne, ale także powoduje, że w wielu krajach jest nielegalna. Jej dodatkowe działanie opiera się na połączeniu indici oraz sativi w identycznych proporcjach. Indica doskonale rozluźnia mięśnie i odpręża, natomiast sativa wywołuje euforię.

Royal Jack Automatic

Jest to automatyczna odmiana cannabis, co zdecydowanie ułatwia jej plantację. Palenie tej konopi powoduje odprężenie, ale i motywuje oraz inspiruje. Poprawia to samopoczucie oraz zwiększa poziom optymizmu, co jest bardzo ważne przy przewlekłych chorobach powodujących ból. Na plus jest także szybkość kwitnienia. Już po 10 tygodniach od momentu kupienia nasion marihuany Royal Jack Automatic można cieszyć się obfitymi zbiorami.

OG Kush

Kolejna odmiana bogata w THC wpływające na zmniejszenie odczuwania bólu. Nasiona cannabis tej odmiany charakteryzują się bardzo dużymi plonami sięgającymi nawet 475 g/m² indoor oraz 550 g na roślinę w przypadku uprawy na zewnątrz.

Purple Queen

Bardzo rozpowszechniona odmiana w Iniach z dużą zawartością THC oraz działaniem przeciwbólowym, szczególnie w stanach zapalnych stawów. Dodatkowym atutem tej rośliny jest jej niesamowity wygląd. Piękne, fioletowe kwiaty oraz zielone liście doskonale komponują się w pomieszczeniu upraw.

Green Crack Punch

Uniwersalna marihuana przeciwbólowa, skuteczna przeciwko różnym schorzeniom. Działa także na krótkotrwałe bóle, na przykład po ciężkim treningu. Dzięki mocnej genetyce ta odmiana cannabis dobrze znosi błędy w czasie hodowli.

Marihuana lecznicza w Polsce

Efekt przeciwbólowy uzyskuje się między innymi przez oddziaływanie na układ kannabinoidowy. Takie działanie wykazują przede wszystkim THC oraz CBD zawarte w marihuanie. W Polsce dopuszczone do legalnego użycia są jedynie środki zawierające CBD, jednak na świecie częściej można spotkać konopie lecznicze oparte na wysokim stężeniu obu kannabinoidów. Oznacza to, że pacjenci cierpiący na chroniczne bóle nie mają dostępu do najbardziej popularnych odmian konopi stosowanych w leczeniu takich przypadków.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość