573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Naukowe odkrycie starożytnych odmian marihuany

15.05.23

Uprawa marihuany okazuje się mieć dłuższe korzenie, niż dotychczas sądzono. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science Advances opierające się na analizie genetycznej pozwalają prześledzić pochodzenie starożytnych odmian konopi indyjskich i ujawniają nieznane dotąd fakty na temat uprawy marihuany.

Odkrycie:

Badania naukowe wykazały, że konopie indyjskie są jednym z najstarszych gatunków roślin uprawnych. Naukowcy prześledzili pochodzenie 110 genomów Cannabis sativa, wykorzystując analizę molekularną i sekwencjonowanie DNA nowej generacji. Na podstawie analizy DNA naukowcy odkryli cztery genetycznie odrębne grupy konopi: podstawową marihuanę, konopie, pierwszą grupę konopi psychoaktywnych i drugą grupę konopi psychoaktywnych.

Podstawowa marihuana to grupa, która jest siostrą wszystkich innych kategorii konopi, a w tym wszystkich konopi uprawianych przez człowieka lub uprawianych i konopi psychoaktywnych na świecie. Konopie to odmiana Cannabis sativa, która różni się od innych odmian konopi niższym poziomem tetrahydrokanabinolu (THC) – składnika psychoaktywnego, który sprawia, że konopie indyjskie są tak silnym narkotykiem.

Wśród czterech genetycznie odrębnych grup konopi naukowcy odkryli dzikie odmiany konopi o właściwościach podobnych do marihuany z Chin, Indii i Pakistanu, a także jedną uprawianą odmianę konopi z Indii.

Wnioski:

Badania naukowe pozwoliły odkryć nieznane dotąd fakty na temat uprawy marihuany i wykazały, że konopie indyjskie są jednym z najstarszych gatunków roślin uprawnych. Odkrycie to może mieć wpływ na przyszłość uprawy marihuany i jej wykorzystania w medycynie.

Szukasz najlepszych nasion marihuany?

Oto sklep, który spełni Twoje oczekiwania! Pechy.pl oferuje szeroki wybór najwyższej jakości nasion, pochodzących tylko od najlepszych producentów. Znajdziesz tutaj odmiany, które zadowolą każdego, od doświadczonych hodowców po początkujących pasjonatów. Bezpieczne i dyskretne zamówienie, szybka dostawa i świetna obsługa to gwarancja, że będziesz zadowolony z zakupów. Nie zwlekaj i odwiedź pechy.pl już dziś!

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość