573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Nasiona marihuany – legalne, czy nie? Jak to w końcu jest?

17.09.21

Do tej pory konopie kojarzone były niestety jedynie z nielegalnymi, szkodliwymi narkotykami. Nic bardziej mylnego! Wyjaśnimy, czemu nasiona marihuany są legalne na terenie naszego kraju.

Naukowcy z całego świata dobitnie udowodnili, iż konopia siewna ma szerokie spektrum pozytywnych oddziaływań na ludzkie ciało i umysł. W większości krajów rozwiniętych specjalne odmiany nasion konopi włóknistych, które zawierają znikome stężenia związków psychoaktywnych, zostały już zalegalizowane i można je kupić jako nasiona marihuany, olejki CBD, żywność, susz, pasty oraz bardzo popularne naturalne kosmetyki konopne. W tym artykule dokładniej przyjrzymy się nasionom oraz ich legalności na terenie Polski.

Nasiona marihuany legalnej a ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii

Legalność nasion marihuany przypieczętował Sejm RP, przegłosowując zmianę do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii o zgodności tych roślin z prawem pod warunkiem, że spełniają one normy, które opiszemy poniżej. Zatwierdzenie tejże zmiany było dla wielu osób wielką niespodzianką, ponieważ przez wiele lat temat konopi wywoływał u nas bardzo skrajne emocje. Nasiona marihuany miały tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Co ciekawe, większość przedstawicieli świata nauki pozostawała w obozie osób popierających zalegalizowanie konopi i jej nasion. Za podpisaniem ustawy Sejm głosował praktycznie jednogłośnie, co nie jest zjawiskiem częstym w przypadku tak kontrowersyjnych zagadnień -jedynie dwóch posłów było przeciwnych temu projektowi. Zbawienne dla ludzkiego organizmu działanie marihuany i związków w niej zawartych nareszcie zostało zaakceptowane, a zła sława, jaką cieszyła się marihuana, pogrzebana na zawsze.

Marihuana siewna jako suplement

Aby nasiona marihuany były legalne, muszą spełniać podstawowy warunek, jakim jest stężenie THC (tetrahydrokannabinol) nie większe, niż 0,2%. Ziarna sprzedawane na terenie Polski przechodzą bardzo restrykcyjne badania, mające na celu nie tylko określenie zawartości THC, ale również kontrolę jakości danego produktu. Możemy być pewni, że sklepy sprzedające olejki CBD, nasiona marihuany lub inne pochodne tej rośliny, które posiadają certyfikaty, sprzedają nam produkty pełnowartościowe, bezpieczne i zdrowe. Konopia siewna jest traktowana niczym klasycznym suplementem diety lub kosmetyk, w zależności od tego, jaką formę przyjmuje. Służy przede wszystkim poprawie jakości życia, dlatego wielu ludzi przyjęło jej legalizację z ulgą i optymizmem.

Nasiona marihuany – co nam wolno

Nasiona marihuany legalnej są dopuszczone do takich działań, jak import, dystrybucja oraz stosowanie i spożywanie. Marihuana – nasiona z zagranicy także są legalne w naszym kraju – masz prawo legalnie zakupić nasiona pochodzące z różnych zakątków świata, pod warunkiem, że nie zawierają stężenia THC przekraczającego dopuszczalną normę.
Na naszym rynku istnieje możliwość zakupu wielu różnych odmian nasion tej rośliny. Każda z nich posiada trochę inne właściwości, takie jak zawartość THC i CBD, wielkość kwiatostanów, wysokość rośliny, okres wzrostu oraz wrażliwość na światło. Ziarna marihuany różnią się też pochodzeniem – możemy kupić nasiona indica, które pochodzą ze stosunkowo suchych, ale ciepłych okolic subkontynentu indyjskiego, oraz Sativa, czyli nasiona z klimatu wilgotnego, ciepłego i tropikalnego.

Kiedy już wiesz, że masz pełne prawo do nabycia zdrowych i całkowicie bezpiecznych nasion marihuany, odwiedź nasz sklep, w którym znajdziesz nie tylko pełen asortyment produktów konopnych, ale również pomocne artykuły i porady.

Pamiętaj, że posiadanie i sprzedaż nasion marihuany w Polsce jest legalna o tyle ich kielkowanie i próba uprawy wiąże się ze złamaniem prawa i karą pozbawienia wolności. Dlatego nie zachęcamy do tego aby to robić.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość