573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Legalizacja Marihuany w Niemczech

11.10.23

Niemiecki Rząd Podjął Historyczną Decyzję

Legalizacja marihuany za Odrą to niezaprzeczalna rzeczywistość. Niemiecki rząd, kierowany przez ministra zdrowia Karla Lauterbacha, zatwierdził projekt ustawy, który przewiduje częściową legalizację konopi indyjskich oraz używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Oto najważniejsze punkty tej przełomowej decyzji:

Posiadanie do 25 Gramów Marihuany – Bez Kara

Zgodnie z nowym prawem, posiadanie maksymalnie 25 gramów marihuany nie będzie już karalne. Oznacza to, że osoby dorosłe w Niemczech mogą legalnie posiadać tę ilość konopi indyjskich.

Legalizacja Marihuany Uprawa Do 3 Roślin Konopi Indyjskich

Nowa ustawa umożliwia każdemu pełnoletniemu mieszkańcowi Niemiec uprawę do trzech roślin konopi indyjskich do własnego użytku.

Social Cluby dla Miłośników Konopi

Projekt ustawy przewiduje również tworzenie tak zwanych social clubów, wzorowanych na tych, które istnieją w Barcelonie. Te specjalne stowarzyszenia będą mogły uprawiać konopie indyjskie i skupiać do 500 członków. Decyzje dotyczące ich powstawania pozostaną w gestii poszczególnych krajów związkowych.

Legalizacja marihuany nadchodzi

Minister Rolnictwa z partii Zielonych, Cem Özdemir, ogłosił na Twitterze: „LEGALIZACJA KONOPI NADCHODZI! DLA OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY, ZAMIAST NARKOTYKÓW DLA WSZYSTKICH U DILERÓW.”

Jednak warto zaznaczyć, że unia CDU/CSU oraz stowarzyszenia sądownictwa, policji i służby zdrowia wyraziły swoje obawy wobec zatwierdzonego przez rząd projektu. Niemniej jednak, Niemcy stają się kolejnym krajem na świecie, który otwarcie przyjmuje legalizację konopi indyjskich.

Nasiona dostępne w naszym Seedbanku

Link do kategorii nasion dostępnych w naszym Seedbanku

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość