573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Leczenie bezsenności marihuaną – Bartosz Łaniecki skazany wyrokiem z zawieszeniem!

26.07.21

Do nietypowej sytuacji prawnej doszło w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie. Bartosz Łaniecki został skazany na 2 lata więzienia i 8 miesięcy za posiadanie marihuany i amfetaminy. Po zgłoszeniu sprawy do sądu apelacyjnego wyrok został zawieszony. Oskarżony pozostanie na wolności. Przez cały proces powtarzał on, że marihuana jest doskonałym antidotum na bezsenność. Niestety, w tego typu tłumaczenie sąd nie uwierzył.

Jak oskarżony tłumaczył się w sądzie?

Bartosz Łaniecki powtarzał kilka razy w sądzie, że 288 gramów marihuany i 19 gramów amfetaminy którą posiadał przy sobie w momencie zatrzymania pomaga mu walczyć z bezsennością, która od wielu miesięcy go męczyła.Jako powód problemów ze zdrowiem podawał on trudną i stresującą pracę jako monter w firmie samochodowej.

Sąd złagodził karę, ale nie uznał tłumaczeń oskarżonego i obrońcy…

Linia obrony Bartosza Łanieckiego była jasna i klarowna. Inne leki i sposoby walki z bezsennością zawiodły. Dlatego też postanowił on sięgnąć po medyczną marihuanę i alternatywne formy pozbycia się problemu. Sąd jednak w tym aspekcie był nieugięty. Bez braku dowodów na to, że inne leki nie działały nie mógł uchylić oskarżenia.

Wyrok Sądu apelacyjnego nie był satysfakcjonujący dla oskarżonego. Postanowił on jednak zaniechać dalszej walki. Uznał wyrok za ostateczny i bezapelacyjny.

Wokół medycznej marihuany wciąż krąży wiele legend. Mamy nadzieję, że niedługo stan ten ulegnie zmianie w naszym kraju. Wierzymy, że produkt ten raz na zawsze zostanie uznany za skuteczny produkt wspomagający wiele terapii.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość