573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Czym jest przepłukiwanie krzaków cannabis i kiedy to się robi?

22.03.22

Płukanie krzaków marihuany odbywa się niedługo przed zbiorami. W ten sposób można wpłynąć na smak i zapach zebranych owoców. Samo przepłukiwanie jest bardzo proste i nie wymaga dużej ilości czasu, jednak należy je wykonać w odpowiednim momencie, aby uzyskać optymalne efekty.

Na czym polega przepłukiwanie konopi

Przepłukiwanie roślin marihuany to nic innego, jak podlewanie ich czystą wodą w ostatnim okresie rozwoju. Pozwala to wypłukać z gleby pozostałości nawozów i minerałów. Dzięki temu krzaki cannabis będą zużywać pozostające w ich tkance minerały. Wpływa to na smak i zapach zbieranych owoców. Pamiętać jednak należy, że zbyt szybko rozpoczęte przepłukiwanie może zakończyć się deficytem potrzebnych substancji, co negatywnie odbije się na kondycji Twojej hodowli konopi.

Jak przeprowadzić przepłukiwanie?

Przepłukiwanie roślin cannabis jest proste, jednak dużo trudniej dobrać odpowiedni moment na rozpoczęcie tego zabiegu. Dlatego też należy dokładnie obserwować wzrost krzaków konopi, aby wiedzieć, na jakim etapie wzrostu się aktualnie znajdują.

Zacznij w odpowiednim momencie

Przepłukiwanie hodowli marihuany zaczyna się około dwóch tygodni przed rozpoczęciem zbiorów. Przykładowo, jeśli okres kwitnienia Twojej odmiany wynosi dziesięć tygodni, zabieg zaczyna się po ośmiu. Dokładny moment najłatwiej jest określić na podstawie obserwacji roślin cannabis. Z pomocą lupy zauważysz, czy trichomy zmieniają już kolor z przeźroczystego na mętny, przypominający mleko.
Przepłukiwanie można stosować także w przypadku, gdy dodasz za dużo nawozu do gleby. Kiedy czubki liści zaczynają się zabarwiać na żółty kolor, krzak marihuany może ulegać spaleniu zbyt dużym stężeniem nawozem. Dzięki przepłukaniu gleby można uregulować ilość minerałów w podłożu i uniknąć zniszczenia całej plantacji konopi.

Proces przepłukiwania

Do przepłukiwania potrzebna jest tylko czysta woda z kranu o właściwym pH. Taką wodą zalewa się glebę w maksymalnej ilości, jaką utrzyma ona w sobie. Następnie pozostawia się hodowlę marihuany na kilka minut. W tym czasie w wodzie rozpuszczają się minerały i inne składniki odżywcze. W kolejnym kroku wystarczy dolać jeszcze więcej wody, aby wypłukać minerały z gleby. Woda, w której rozpuszczone są resztki nawozu, będzie brudna.
Jakie powinny być efekty przepłukiwania?
Po zebraniu owoców z krzaków cannabis należy je jeszcze odpowiednio wysuszyć, aby usunąć z nich chlorofil. Już przy pierwszym buchu docenisz, jak wiele korzyści daje proces przepłukiwania roślin marihuany. Będzie on delikatniejszy dla Twojego gardła i bardzo gładki. Dzięki temu palenie konopi stanie się dużo przyjemniejsze.

Zadbaj o smak owoców swojej hodowli

Uprawa marihuany jest bardzo złożonym procesem, w którym każdy zabieg ma określony, ważne znaczenie. Także przepłukiwanie roślin, choć tak proste, powinno być wykonane z należytą uwagą. W szczególności dobór odpowiedniego momentu ma tu kluczowe znaczenie, które decyduje o efektach końcowych. Jeśli jeszcze nigdy nie przeprowadzałeś tego zabiegu, zalecamy spróbować przy najbliższej okazji, aby zobaczyć, jak wpłynie to na smak i zapach Twojego suszu.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość