573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Sadzenie nasion marihuany

19.09.17

Nasiona marihuany-jak sadzić, aby uzyskać odpowiednie plony?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z marihuaną, mogą mieć mnóstwo wątpliwości dotyczących jej uprawy. Na rynku jest dostępnych tak wiele odmian, że nawet doświadczeni hodowcy marihuany są czasami zaskoczeni słysząc nazwę jakiegoś gatunku. Poniżej kilka podstawowych wskazówek dotyczących sadzenia marihuany.

Główny podział nasion marihuany?

To wszystko zależy od odmiany. Ogólnie rzecz biorąc, nasiona marihuany dzieli się na gatunek Indica i Sativa. Na przykład Ortega Indica to rodzaj, który ma działanie medyczne. Pomaga się zrelaksować i zasnąć. Jednocześnie unikniemy też efektu zamulenia. Natomiast marihuana z gatunku Sativa ma o wiele mocniejsze działanie. Wiele odmian daje silny, psychodeliczny haj.

Nasiona marihuany – jak sadzić?

Obie wspomniane wcześniej odmiany mają nasiona marihuany, które można hodować na zewnątrz i w domu. Musisz najpierw zastanowić się, jakie masz warunki do uprawy marihuany. Jeśli mieszkasz w bloku, to nie kupuj odmiany, która dobrze znosi chłody i po prostu w mieszkaniu się przegrzeje. Odmiana Ortega indica daje średni plon o zbitej strukturze. Kwitnie przez 8 do 10 tygodni. Nadaje się tylko do uprawy w domu. Natomiast gatunek Durban Poison (odmiana Sativy) to roślina, którą można hodować zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Każda odmiana wymaga zapewnienia jej trochę innych warunków. Należy ją kupić i wsadzić w ziemię o zupełnie innej porze roku. Z tego względu nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak sadzić nasiona marihuany. Jeżeli interesuje Cię konkretna odmiana, to najpierw zajrzyj na stronę producenta. Dowiedz się, jakie są wobec niej wymagania oraz jakie ma działanie.


Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość