573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Konopie a leczenie depresji

21.08.23

Wielu pacjentów poszukuje alternatywnych metod leczenia depresji. Naukowe dowody wskazują na korzyści wynikające z użycia medycznej marihuany w terapii osób cierpiących na kliniczną depresję.

Badania nad efektywnością konopi w leczeniu depresji

Publikacje w czasopiśmie Frontiers in Psychiatry podają, że konopie mogą przynosić ulgę osobom z depresją kliniczną. Naukowcy wzięli pod lupę osoby, które korzystały z marihuany oraz te, które tego nie robiły. Z badania, w którym uczestniczyło 538 osób, aż 368 przyznawało się do korzystania z konopi.

Wyniki analiz sugerują, że osoby przyjmujące marihuanę w trakcie terapii odnotowywały mniej intensywne objawy depresji oraz lęku.

Konopie jako alternatywa dla tradycyjnych leków?

Pacjenci korzystający z konopi często zgłaszali mniej nasilone objawy depresji.

Erina Martin z Medical University of South Carolina, neurobiolog prowadzący badania, zauważa: „Zaburzenia lękowe i depresyjne stanowią duży problem zdrowotny. Chociaż tradycyjne leki przeciwdepresyjne są skuteczne dla wielu pacjentów, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty i mogą powodować niechciane efekty uboczne”.

https://pechy.pl/kategoria-produktu/producenci/royal-queen-seeds/

Ostatnie newsy

02.08.23

Jak zrobić uprawę indoor

Jak zrobić uprawę indoor? Uprawa indoor to wyjątkowy sposób hodowania roślin, który pozwala hodowcom na pełną kontrolę nad środowiskiem wzrostu. Oferuje to ogromne korzyści, szczególnie...

Czytaj całość
31.07.23

Jak zrobić uprawę outdoor

Jak zrobić uprawę outdoor? Uprawa marihuany na świeżym powietrzu, znana również jako uprawa outdoor, jest popularnym wyborem dla wielu hodowców. Ta metoda uprawy oferuje liczne korzyści,...

Czytaj całość