573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Konopie a leczenie depresji

21.08.23

Wielu pacjentów poszukuje alternatywnych metod leczenia depresji. Naukowe dowody wskazują na korzyści wynikające z użycia medycznej marihuany w terapii osób cierpiących na kliniczną depresję.

Badania nad efektywnością konopi w leczeniu depresji

Publikacje w czasopiśmie Frontiers in Psychiatry podają, że konopie mogą przynosić ulgę osobom z depresją kliniczną. Naukowcy wzięli pod lupę osoby, które korzystały z marihuany oraz te, które tego nie robiły. Z badania, w którym uczestniczyło 538 osób, aż 368 przyznawało się do korzystania z konopi.

Wyniki analiz sugerują, że osoby przyjmujące marihuanę w trakcie terapii odnotowywały mniej intensywne objawy depresji oraz lęku.

Konopie jako alternatywa dla tradycyjnych leków?

Pacjenci korzystający z konopi często zgłaszali mniej nasilone objawy depresji.

Erina Martin z Medical University of South Carolina, neurobiolog prowadzący badania, zauważa: „Zaburzenia lękowe i depresyjne stanowią duży problem zdrowotny. Chociaż tradycyjne leki przeciwdepresyjne są skuteczne dla wielu pacjentów, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty i mogą powodować niechciane efekty uboczne”.

https://pechy.pl/kategoria-produktu/producenci/royal-queen-seeds/

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość