573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Co ma wpływ na moc marihuany

12.09.18

Wiele osób zmaga się z problemem „słabej marihuany”, która nie powoduje oczekiwanego stanu upojenia i zażycie jej rozczarowuje. Jakie są tego przyczyny? Co wpływa na moc marihuany?

Jedną z przyczyn dla których marihuana jest słaba, są zielone lub mokre pąki, które utrudniają uzyskanie z niej pożądanego efektu. Dzieje się tak gdy pąki zostały świeżo zebrane i nie zostały odpowiednio wysuszone. W takim przypadku należy pąki marihuany wysuszyć. Problem ten nie występuje jeśli marihuana była przez dłuższy czas odpowiednio przechowywana. Ogromny wpływ na moc marihuany ma proces zwany curring marihuany.
Na moc marihuany wpływa również sposób jej przyjmowania i palenia. Większą moc mają produkty skoncentrowane, takie jak kapsułki lub produkty spożywcze, gdyż w czasie ich produkcji dochodzi do większego skoncentrowania konopi.
Najbardziej wydajnym sposobem przyjmowania marihuany jest waporyzacja czyli używanie specjalnych urządzeń, które odparowują marihuanę. Kolejnym, dobrym sposobem palenia marihuany są fajki wodne, które powodują że w czasie palenia opary przepuszczane są przez wodę. Inne sposoby palenia jak bardzo popularne skręty czy fajki uważane są za mniej wydajne, gdyż wykorzystują dużo więcej konopi do uzyskania tego samego efektu.
Generalnie związkami, które wpływają na moc marihuany są terpeny, czyli niestałe związki organiczne z rodziny węglowodorów. Konopie stanowią roślinę, która posiada najwięcej terpenów. Ilość terpenów zawartych w marihuanie zmienia się w zależności od odmiany trawki. W naturze terpeny chronią roślinę przed owadami oraz pasożytniczymi grzybami, dzięki czemu konopie zyskują przewagę ewolucyjną przed innymi roślinami.
Jednym z najczęściej występujących w przyrodzie terpenów jest alfa-pinen, który tworzy olejek sosnowy. Związek ten odpowiedzialny jest za stymulację koncentracji oraz procesów kojarzenia.
W wielu odmianach konopi znajduje się mircen, czyli terpen który, działa jak środek uspokajający i rozluźniający mięśnie. Stosuje się go również jako środek nasenny, przeciwbólowy i przeciwzapalny.
Niektóre odmiany marihuany zawierają limonen czyli terpen, który powoduje cytrusowy aromat marihuany. Poza konopiami terpen ten występuje również w cytrynie, limonce i pomarańczach.
Z kolei linalool działa uspokajająco i antystresowo. Ma również działanie antydepresyjne, gdyż wzmacnia działanie mechanizmów transmisji serotoniny.
Stan upojenia po spożyciu marihuany wynika z mieszanki terpenów, jakie znajdują się w danej odmianie marihuany. Innym czynnikiem jest zawartość THC, CBD i CBN.
Od zawartości terpenów zależy, czy dana odmiana marihuany wpływa pobudzająco czy też relaksująco i przeciwbólowo.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość