573 121 209 Infolinia pechy.pl 24h/7 dni w tygodniu! sklep@pechy.pl

Australia chce być największym eksporterem marihuany na świecie

28.02.18

Celem Australii jest globalna dominacja w rozwijającej się branży marihuany leczniczej. Rząd Australii już ogłosił, że ma w planach legalizację zagranicznego eksportu produktów z odmiany konopia indyjska do zastosowań medycznych.

Co na ten temat sądzi minister zdrowia?

Minister zdrowia Greg Hunt, oświadczył, że Australia chciałaby być największym dostawcą medycznej marihuany na świecie. Niektórzy eksperci twierdzą, że działanie australijskiego rządu może spowodować bardzo duży popyt na konopie. Szacuje się, że rynek australijskich produktów leczniczych, opartych na konopiach indyjskich, rozwinie się aż czterokrotnie. Do 2020 roku będzie wart miliard dolarów. Zapowiedzi australijskiego rządu, spowodowały spory wzrost akcji australijskich firm, które produkują marihuanę do celów medycznych. Akcje Cann Group wzrosły o 35 procent. Dyrektor generalny tej firmy- Peter Crock, uważa, że warto inwestować w rynek w Kanadzie i w Niemczech. Właśnie tam, lokalna produkcja może nie nadążać z wytwarzaniem surowca.

Kto opublikował ten raport?

Raport opublikował w zeszłym roku Grand View Research. Jest to amerykańska firma, która zajmuje się badaniami rynku. Zgodnie z szacunkami zawartymi w tym raporcie, światowy rynek marihuany będzie wart ponad 55 miliardów dolarów do 2025 roku. Aktualnie największymi producentami marihuany leczniczej na eksport są Kanada oraz Holandia. Natomiast najwięcej konopi kupują Niemcy oraz Chorwacja.

Legalne sprzedawanie marihuany medycznej nie jest proste

Międzynarodowy handel legalną marihuaną ciągle jest bardzo dokładnie kontrolowany. Możliwa jest sprzedaż wyłącznie do zastosowań leczniczych. Kraje mają obowiązek informować o wszystkich transakcjach Międzynarodową Radę Kontroli Narkotyków Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Co ma zmienić decyzja australijskiego rządu?

Australijskie ministerstwo zdrowia liczy na to, że decyzja o legalizacji wywozu marihuany postawi na nogi rynek lokalnych producentów. Ma na celu również zagwarantowanie stabilnej podaży dla pacjentów w Australii. Ten kraj umożliwił pacjentom dostęp do marihuany na poziomie federalnym w 2016 roku. Odmienne zasady obowiązują natomiast na poziomie stanowym.

Ostatnie newsy

22.02.24

Hodowla Konopi: Etap Wegetacji

Wstęp do Cykli Życia Konopi Hodowla konopi to proces obejmujący dwie kluczowe fazy: etap wegetacji i kwitnienia. Każdy z tych etapów charakteryzuje się różnymi potrzebami żywieniowymi...

Czytaj całość